30.11.2022 15:20
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni
Články: Teorie
Absolutní rekordy
Zatímco v uplynulých tématech byly popisovány význačnosti či extrémy počasí, které se běžně vyskytují samostatně a více teoreticky - od bouřek a bouří počínaje, přes hurikány až po sucho či povodně. Nyní další téma rekordů věnujeme absolutním rekordům, což patří k teorii počasí taktéž. Jedná se o celosvětové naměřené rekordy v počasí.

Bouřky (1)
Témata teorie bouřek bude jiste po optických jevech také zajímavé a mnohem živější než byla teorie optických jevů. Budeme se bavit o obrovské energii v přírodě, co to je vůbec bouřka, jak vzniká a proč či jak zaniká, jaké mohou být projevy, ale také jak se chránit při bouřce, když vás zastihne ve volné přírodě bez možnosti úkrytu.

Příjemné počtení s ponaučením nejen u tohoto prvního dílu!

Bouřky (2) - blesky a typy blesků
Druhé pokračování teorie bouřek, co možná nevíte o blescích a kde hledat data jejich detekování. Jak blesk vzniká? Jak je bouřka přibližně daleko?

Bouřky (3) - nebezpečné projevy
Poslední díl teorie bouřek bude zaměřen na nebezpečné projevy, před kterými jsou vydávána vždy v létě upozornění. Dovíte se i něco o ledových bouřích. Co je přívalový liják, kroupy - největší kroupa a další jevy spojené s velkou silou bouřek - bouří.

Extrémní počasí: Amerika a Evropa
V posledním tématu o extrémech počasí a celkově o teorii počasí se podíváme jaké extrémní projevy počasí byly a jsou v Evropě pro srovnání také, jak počasí dokáže zuřit v USA. Jak takové extrémní počasí trvá dlouho? To vše v posledním tématu ze světa extrémů.

Hurikány (1)
Hurikány, tedy taktéž vedle tornád, bouře jsou dalším tématem v naší teorii. Teorie hurikánů a jejich pozorvání bude neméně zajímavé, jako povídání o tornádech.

Hurikány (2) - pozorování
Pokračování teorie hurikánů, kdy se podíváme na důsledky výskytu hurikánů a na jejich pozorování profesionálními meteorology, podobně jako tomu bylo u tornád.

Klimatologie - úvod
První článek o klimatologii. Poté, co byla probrána základní témata zpočasí a meteorologie se nyní pustíme do klimatologie a klimatických pásem. Navazovat na ni bude samostatné téma a to změny klimatu.

Mírné pásmo
První z klimatických pásů, které v teorii klimatologie představíme, bude námi dobře známé mírné klima.

Měření počasí - domácí
Minule v tématu č. 1 měření počasí bylo možné zjistit, jak a čím se měří počasí na profesionální úrovni na meteorologických stanicích. Nyní v díle druhém o měření počasí se podíváme na domácí měření, tedy amatérské měření. Přístroje a jak by měly být umístěny, aby byly výsledky měření co nejpřesnější a nejvěrohodnější, to bude obsahovat tento článek.


Měření počasí - profesionální
Jak měří počasí meteorologové a co se na meteorologických stanicích nejčastěji měří za meteorologické prvky? Na to by mělo odpovědět toto teoretické téma v kapitole Meteorologie.

Meteorologie - úvod, historie
Nová kapitola teorie a to teorie meteorologie jako vědy. Co obnáší? Obnáší historii meteorologie, tedy vědy, která zkoumá povětrnostní situaci - počasí, dále se dovíte jaká je meteorologie dnes, jaké se využívají modely, co jsou to radary a družice a jak se počasí měří profesionálně a jak i amatérsky. Co jsou to předpovědi počasí a předpovědní modely, jak lze využívat radarů, k čemu složí družice a také se dovíte co jsou synoptické mapy a jak číst - meteorologické znaky.

Meteorologie dnes
Pokračování teorie meteorologie, jak funguje meteorologie a meteorologové dnes.

Mlha a kouřmo, rosa a jíní
Teorie páry, kondenzace - to vše je mlha a rosa. Kdy se nazývá mlha kouřmem, druhy mlh a co je to jíní se dovíte v tomto teoretickém článku také.

Oblačnost (1)
Druhé vydání naší teorie a teoretického článku. V prvním se zkoumalo co je vlastně počasí a co vše ovlivňuje nebo také čím je počasí ovlivňováno. Dnes se podívejme na základní projev počasí nezbytný projev počasí a tím je oblačnost.

Oblačnost (2)
Druhý díl tematického celku oblačnost, kde se dovíte jaké jsou složiny základních druhů oblaků, dovíte se také jak oblačnost vzniká a co je to tedy konvekce. Příjemné počtení s poučením.

Oblačnost (3)
Třetí pokračování teoretického tématu oblačnost. Co se v něm dovíte? Jaké jsou odrůdy oblaků - ty nejznámnější, aby bylo téma nepříliš dlouhé a bylo řečeno vše důležité.

Oblačnost (4)
Poslední pokračování teorie oblačnosti, podíváme se na bouřková oblaka a dešťová oblaka a jejich odrůdy, zvláštnosti. Na závěr přehled odrůd a zkratek názvů. Příjemné počtení s poučením.

Optické jevy
Jistě zajímavá je problematika optických jevů, podívejme se do jejich teorie. Jak vznikají nejčastější optické jevy, jaké jsou další optické jevy veřejnosti méně známé a méně časté k vidění.

Předpovědi počasí (1) - úvod
První díl tématu, který se věnuje předpovídání počasí, Vás uvede do této problematiky.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.22 sekund 1,820,177 návštěv