30.11.2022 14:02
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni
Podpořte rozvoj těchto stránek
O násPracovníci Meteo Aktualit denně pracují, aby Vám přinesli aktuální informace o počasí. Podpořte prosíme tyto webové stránky zasláním SMS zprávy dle výběru, nebo zasláním finan. částky na účet. Budeme Vám poté moci přinést více informací a vylepšit tyto webové stránky. (Neomezeně prostoru, cz doména, žádné zasekávání stránek, bodový systém uživatelů, e-shop a mnohem víc) "Místo meteo.hys.cz bude meteoaktuality.cz, popř. meteo.cz"

Tvar sms: pm(mezera)tune(mezera)meteo
Na číslo: 903 33 10 nebo 903 33 20 nebo 903 33 50 nebo 903 33 99
Je už jen na vás, jakou částkou chcete stránky podpořit.
Poslední dvojčíslí uvádí cenu sms s DPH.

Číslo účtu: mKonto 670100-2209504065/6210

DÄšKUJEME!Wink

PROTO TEDY OMLUVTE PŘÍPADNÉ NEDOSTATKY, ČASTÉ ZMĚNY, KTERÉ SE V PRŮBĚHU TOHOTO MĚSÍCE MOHOU OBJEVIT. PROVOZ WEBU SE BUDEME SNAŽIT OMEZIT CO NEJMÉNĚ, PRAVIDELNÉ ČLÁNKY ZŮSTÁVAJÍ!
Silné bouřky
VýstrahyVýstraha ČHMÚ na silné bouřky, které podpoří přechod vlnící se studené fronty, se čekají v jižní a JV části území. Tam mohou být ojediněle silné.

Příčina: Postup zvlněné studené fronty přes ČR a vrcholící příliv teplého, na jižní a JV Moravě velmi teplého vzduchu.

Průběh: Večer lze v JV polovině území čekat místní bouřky, které budou ojediněle doprovázet nebezpečné jevy jako jsou kroupy, silný vítr, nárazy větru. Postupně v noci blesková aktivita ustane a srážky přejdou do trvalého a místy vydatného deště, hlavně na SV území.

Na jevy: Silné bouřky (1)

Pro kraje: Jihočeský, Pardubický, Vysočina, Jihmoravský, Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský

Doporučení: Při přívalovém deště může dojít k rychlému stoku vody a zatopení níže položených míst, sklepů a jindy suchých koryt. Nezdržovat se v těchto místech. Při silném dešti dostatečně snížit rychlost při jízdě autem.
Dbát ostatncíh zásad při situaci, když Vás zastihne bouřka ve volné krajině. 

Odkazy v celé novince!

Zdroj: http://pocasi.chmi.cz

MA 8.6.2012 10:58
Deštivější počasí, zejména na jihu a JV země, zpočátku i bouřky
PočasíPočasí v dalších dnech, resp. předpověď dle dnešního výhledu slibuje velkou oblačnost a také hodně srážek, nejvíce jich spadne v jižní části ČR, tam mohou být konkrétně na JV zítra i bouřky. Bude tam o poznání tepleji i o víkendu. Méně oblačnosti nebo srážek, podobně jako dnes zpočátku dne, bude jen výjimečně. I další týden bude pokračovat počasí podmračené s teplotami ale poměrně příjemnými od 18 do 23°C a na frontách se čekají i vydatnější srážky, což bude předmětem dalšího upřesňování předpovědí z výpočtů numerických modelů.

Vodácké úseky jsou sjízdné většinou s omezením nebo nesjízdné, ale přesto je poměrně dobrý výběr ze sjízdných úseků v ČR, vydejte se třeba na Lužnici nebo Úpu.
TIP: Vyšel článek se sjízdností řek k 7.6.2012 10UTC.

TIP 2: Předpověď na 4 dny dnes večer v sekci "Předpovědi počasí".

Srážky zlepší průtoky v dalších dnech a to hlavně v již zmíněné jižní části ČR. Místy i výrazněji.

Zdroj dat: Wetterzentrale.de

MA 7.6.2012 11:55
Stále proměnlivé počasí, jedna frontální vlna přijde, po krátké pauze se objeví další
PočasíAni v dalších dnech se proudění vzduchu a tím ani počasí v ČR neustálí, stále lze čekat převážně počasí s velkou oblačností a srážkami, jen přechodně bude oblačnosti méně a tím pádem i tepleji. Jeden tzv. výkyv se čeká tento pátek, ale bohužel studená fronta počasí na víkend opět pokazí.

Teploty do 25°C, v pátek přechodně až 27°C, jinak do 22-23°C, výjimkou bylo úterý, kdy se teploty pohybovaly kolem 14-15°C při velké oblačnosti.

Další hrozba mrazíků při zemi (v 5cm nad povrchem)
Zítra, tedy 6.6.2012, kdy bude i možnost spatřit Venuši přecházející přes sluneční kotouč, bude chladná noc a ráno s minimálními teplotami 6 až 2°C, při jasnu i přízemní mrazíky. Oblačnosti bude přechodně méně a proto by se také pozorování tohoto astronomického jevu mohlo vyplnit i z území ČR, což je dobrou zprávou pro chystající se pozorovatele a nadšence těchto jevů.

V dalších dnech budou noční minima už vyšší.

Data: Wetterzentrale.de

MA 5.6.2012 18:07
Jak bude 6.6.2012 v noci při přechodu Venuše přes sluneční kotouč?
PočasíMnoho lidí, co se chystají pozorovat či i fotografovat tuto významnou událost, která v následujících více než 100 letech nenastane, bude určitě zajímat, zda počasí dovolí nám ze zemského povrchu pozorovat tento jev a bude jasno nebo alespoň minimum oblačnosti a zda se na brzké ranní cesty, kdy událost vypukne, bude třeba i tepleji obléci.

Počasí na noc 5.6. až 6.6.2012 (22h až 08h) * Výjimečně i na ráno dne 6.6.2012.

Současná předpověď - ze 4.6.2012 00UTC: Večer bude nad většinou území mezi okluzními frontami díky hřebeni tlakové výše malá oblačnost až polojasno, hřeben bude ale přechodný, jak se můžete dočíst v článku s předpovědí počasí do čtvrtka, tak počasí bude celkově tento týden proměnlivé a ve středu se bude už pomalu chystat další okludující frontální vlna, ale to by v inkriminovanou dobu mělo být ještě na Moravě a ve Slezsku jasno, případně malá oblačnost, v Čechách už polojasno až oblačno, ale nad ránem bude od západu přibývat i nadále oblačnosti. Na východě by měla noc vydržet polojasná, místy oblačná. V Čechách bude ale během noci zataženo a to hlavně na západě. Bude se jednat zpočátku hlavně o vysokou, postupně o střední oblačnost. Přes tu může být určitě světlo patrné, do té doby než zhoustne natolik, že už přes ní světlo neprostoupí.

Teploty: Nejnižší budou zřejmě kolem půlnoci či po půlnoci a nejchladněji bude na východě území, kde vyjasnění vydrží nejdéle. Minima klesnou na 7 až 3°C, při přibývání oblačnosti se pokles teplot zastaví nebo může teplota i stoupat.

Kdy začne přibývat oblačnost je ještě přeci jen nejisté, bude to mít vliv jak na pozorování úkazu, tak na vývoj teploty. Vítr by se měl na noc utišit, ten bránit teplotám v poklesu nebude.

TIP: Odkazy jsou v celé novince po kliknutí na "Přečíst vše", aneb co se může hodit.

Zdroje dat: ČHMÚ/Aladin, Wetterzentrale.de

MA 4.6.2012 10:20
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.19 sekund 1,820,125 návštěv