27.01.2023 03:25
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni
ONLINE: V ČR bouří - informace od Vás
ON-LINE
Ukončeno ve 22:00h

21:40 -
Blesková aktivita se vytrácí, bouří ještě na Písecku, jinde se jedná o déšť či přeháňky většinou ale ne příliš vydatné. Srážky se odsunou k západu až JZ a ustanou.

19:55 -
Bouřky se přesunuly na JZ a západ Čech, nejvíce ovšem bouří v systému bouřek v okolí Pelhřimova, Jindřichohradecka, Jihlavy nebo Slavonic. Bouřková aktivita bude slábnout a vytrácet se, ale zpočátku lze čekat ještě slabé bouřky společně se srážkami, které také ustanou a od východu se vyjasní.

18:15 -
Aktuálně: Bouřky v okolí Brna jsou místy opět silné a mohou se v nich objevit přívalové srážky nebo kroupy. A to přesněji dle radaru u Lysic, Čebína a Říčan - západně a severozápadně od města Brna. Jedná se o původní bouřku na Vyškovsku, ve které už mohly kroupy padat, bouřková jádra se nyní spojují.

16:55
- Jižně od Kroměříže se objevila přechodně sinější bouřka, která by mohla být i doprovázena kroupami. Odrazivost 61.5dBZ.

>> Nakonec jsou bouřky aktivní a předpověď vychází téměř přesně. i když se původně nepředpokládalo moc srážek v severní části ČR, tak tam nakonec zavítaly i bouřky, které jsme ovšem předpovídaly pro celé území ČR - u bouřek totiž nikdy nevíme a podmínky byyl předpovězeny poměrně dobré i pro severní část ČR.


INFORMACE OD VÁS Z FACEBOOKOVSKÉ ZDI

Aleš Handšuh píše "Vodňany-bouřka,déšť :)"

Tomáš Machalek píše
"Pár blesků hromů i nějaká kroupa 20.min deště aspon tu konečně trochu napršelo a nemusím zalévat po dlouhé době ještě by to chtělo nějakou tu bouřku sucho Bučovice
Podnětem sledování se staly bouřky nabírající během odpoledne na intenzitě zejména v okolí Vyškovska, Zlínska a v okolí Brna.

Marie Tesarikova píše "Český Brod bouřka , hromy a blesky..."

Ondrej Moravansky píše "Brno-Kroupy" a není to nová městská část. :-))

Joseph Janda píše "Plzeň bouřka 25°C začlo pomalu hřmít a blýskat se."

Martin Oplocký píše "Brno má právě hodně intenzivní bouřku s velice vydaným deštěm a těch blesků,super :)"

Tomáš Scuderio Tesař píše "Příbram: slabé hřmění a přeháňka"

>> Přidáváme ... ... ... ... ..
(zřejmě do 23.5.2012)
Předpovědní mapku a další aktuality najdete na naší Facebookovské zdi. Kde se můžete samozřejmě ptát na vše, co Vás v souvislosti s počasím zajímá a podělit se s ostatními o informace nebo i fotografie či videa.

>> Další informace se zobrazí postupně po kliknutí na celou novinku!

Zdroje: radar.bouřky.cz, ČHMÚ a informace od fanoušků z naší FCB zdi

MA 22.5.2012 18:15 OFFLINE (ukončeno ve 22:00h)
Téma týdne: Pokažení počasí na víkend - tradice nebo náhody
TÉMA

Určitě si říkáte (lze se s tím setkat i na různých diskuzích na internetu a kdo ví, možná i v klasické komunikaci mezi lidmi) ano víkend, zas se počasí pokazí, ochladí se a začne pršet, přitom bylo celý pracovní týden přímo nádherně. Naštěstí to není pravidlo, ale pravdou je, že se tak děje často. Jakoby počasí vědělo, že hodně lidí má v sobotu a v neděli volno a hodlá si volno užívat na chatách, chalupách, ve volné přírodě či na výletech a vždy poslalo změnu počasí k horšímu, tedy oblačnost, srážky a s tím spojené ochlazení, tedy změnu počasí k horšímu.

Jak to tedy je či spíše, jak se vám to zdá?

Teorie o častém zhoršení počasí na víkend

Během pracovního týdne, kdy je aktivní průmysl a to zejména automobilový a do ovzduší se bohužel vypouštějí nečistoty, ty podpoří vznik oblaků, vytvoří se vedle klasického vzniku oblaků nad teplými oceány a vodními plochami oblačné systémy, které poté putují dle vládnoucího proudění v oblasti - u nás často západní či SZ vlhké proudění a dorazí právě na víkend či koncem pracovního týdne, to už průmysl utichá a jsou dny pracovního klidu, to tu pak máme oblačné počasí s ním spojené chladné počasí a srážky. Poté, kdy už je nový pracovní týden, se opět díky víkendovému klidu přestane tvořit tolik oblačnosti a i když už průmysl opět „jede“, tak máme zpočátku týdne pěkné počasí. To je ideální teorie, samozřejmě je možné o ní diskutovat, polemizovat a to nejen týden, to je hodně široké téma. Nikdo neříká, že tato teorie platí týden co týden, počasí v ČR může ovlivňovat tlaková níže nejen o víkendu a jednotlivé fronty vydrží v přibližně stejném proudění pak i celý pracovní týden a není vidět v teorii zmíněné uklidnění průmyslu. S tím je nutno také spojovat samozřejmě dopravu a nebo i od podzimu do jara i intenzivní topení podniků, ale i domácností - bohužel stále velmi často uhlím či podobnými palivy

> Anketa na naší FCB stránce 21.5.2012 od 18h do 27.5.2012 18h, přidáme informace o tématu, sdílíme Vaše názory, reagujeme a poté uděláme opět závěr.

VAŠE NÁZORY (Vybrané)

(Ostatní názory postupně po kliknutí na celou novinku)

Zuzana Kuříková píše, citujeme "Je mi jedno, jestli se pokazí počasí na víkend nebo přes týden- pokaždé mě to pokažení štve :-D"

Martin Oplocký píše, citujeme "U mě pokažení neznamená ochlazení a déšt,případně bouřky,to je u mě zlepšení :D naopak dlouho trvající horko,slunečno a sucho nesnáším,takže tak :D A k tomu "pokažení" na víkend ? No tak to bude asi náhoda jediné rozumné vysvětlení..."

(z 21.5.2012)

Komentáře k teorii výše zmíněné z naší FCB zdi:

Veronika Kolářová píše, citujeme "o tom jsem také slyšela a věřím tomu. Mě osobně zhoršení počasí na víkend zvedne naladu."

Martin Graulich píše, citujeme "ja teto teorii verim. Je hlavne plno dukazu ze tomu tak je... Nam o tom kdyz jsem chodil na zs take rikala pani ucitelka. Zajimala se mimo jine i o pocasi"

(z 23.5.2012)

Bude doplňováno do 27.5.2012

MA 21.5.2012 16:37, aktualizováno 23.5.2012 13:18

Počasí se vylepší
PočasíNa víkend, jak se vždy všichni děsí pokažení počasí oproti pracovnímu týdnu, se tento týden počasí naopak vylepší, výrazně se oproti týdnu otepleí a ubyde oblačnosti na slunečno až polojasno.

V pátek ještě až oblačno a teploty do 17°C, v sobotu se prudce oteplí až na 22°C a v neděli bude až 25°C. V noci a v pátek ráno nás ještě potrápí přízemní mrazy, ojediněle i mrazy ve 2m nad zemí, teploty tam klesnou na +2 až -2°C, v Čechách by mělo být o něco tepleji díky přibývající oblačnosti, na východě území zas naopak.

Noční teploty se během víkendu zvýší na 8 až 2°C, mrazíky by se objevovat neměly.

>> Téma týdne: Výkyvy počasí - i předpovídané počasí je stále výkyvové.

Více dnes večer v předpovědi do pondělí 21.5.2012.

Zdroj: Wetterzentrale.de

MA 17.5.2012 17:36
Téma týdne: Výkyvy počasí
TÉMANa Facebookovském profilu máme již informace  o novém tématu týdne. Každý týden budeme rozebírat zajímavé situace v počasí, zejména aktuální počasí či počasí něčím zajímavé v nedávné historii bude námětem pro téma týdne. Nejprve krátké seznámení:

> Téma týdne bude rozebírat danou situace a pokládat otázky Vám, jak máte například daný stav počasí rádi, v čem Vám nevyhovuje, jaké jsou Vaše zkušenosti s daným jevem u nás či v zahraničí atp.

> Poté zpracujeme téma, přidáme do článku (na FCB do poznámky) během týdne informace, případně praktické ukázky a konkrétní údaje průběhu počasí, začleníme i Vaše vyjádřené názory.

> Od pondělí do neděle bude na FCB profilu anketa s nějakou otázkou související s daným tématem - forma otázek na Facebooku.

> Závěrem bude zpracování tématu, podloženo může být praktickými ukázkami, konkrétními čísly, měřením či teorií, obsahovat bude Vaše názory na téma, vyhodnocení anketní otázky z naší FCB zdi a určitý závěr.

Věříme ve spokojenost a můžeme se tedy pustit do prvního tématu týdne 14.-20.5.2012 a tím jsou "Výkyvy počasí".

Téma týdne: Výkyvy počasí
Období: 14.-20.5.2012 (hlasování v anketní otázce 14.5. 18h až 20.5.2012 18h)
Obecně: případné názory k tématu nám sdělujte na FCB profil pod dané téma a nebo zde v komentářích, pokud máte u nás na webu registraci - obecně je nejjednodušší FCB komunikace.

Co je to výkyv počasí?

Za výkyv počasí nemůžeme povyžovat každou změnu počasí, protože se počasí u nás v mírném pásmu měnilo, mění a měnit bude. I když se v pravém slova smyslu jedná o výkyv aneb jiný slovní název změny počasí, tak jako pravý výkyv počasí klasifikujeme výjimečnou změnu počasí v krátkém čase a po krátkém čase zase změnu jinou, třeba zpět k předchozímu vládnoucímu počasí a podobně to platí o teplotních změnách, které se změnou počasí - povětrnostní situace, souvisejí.

Výkyv samotného charakteru počasí je klasická proměnlivost počasí, zas záleží na čase. V dubnu můžete říci, že jsou výkyvy počasí - aneb je hodně proměnlivo v krátkém čase. to nelze tvrdit při stabilní letní tlakové výši teplotami od 25 do 31°C během 14 dnů s minimálními změnami počasí a nebo o sibiřské tlakové výši s trvalými mrazy - známe třeba z letoška. >> To je zajímavý námět na opačné téma k tomuto.


VAŠE NÁZORY

 

Vaše názory téma obohatí a to také Vaše názory vyjádřené v anketě na naší FCB zdi, názory (sem dáme jen vybrané, na FCB profilu v poznámce bude většina i s naší reakcí případnou) a výsledek ankety sem doplníme až nakonec.

1. Martin Graulich píše, citujeme: "ja vykyvy pocasi fakt nemusim. Je mi to odporne. Vzdy to snasim po zdravotni strance spatne. Priznam se teplo mam rad zimu nebo chladne dny nesnasim. Prome tohle pocasi je hrob. V Hornim Bradle u chrudimi je dnes celi den zatazino. Obcas padne i nejaka ta kapka a je tu chladno. Minuli tyden do ctvrtka jsem se malem na slunku spalil.." 14.5.2012 v 14:21

Komentář MA: Pro Vás bude velmi příjemné oteplování, jen škoda, že nezůstane navždy. :-o

2. Zuzana Kuříková píše, citujeme

"Za mne: Miluji teplo, jsem teplomil srdcem i duší, miluju léto, zelené stromy, bazén na zahradě, opalování.... A pak miluju bouřky. Když se přižene a lítá to na obloze, jak kdyby někdo zapnul stroboskop- to nemá chybu. Nejvíce by mi vyhovovalo žít v nějakém pásmu, kde je celoročně 25-30 stupňů. A nebo na zimu do Austrálie a v létě tady :-)" 16.5.2012 11:40

3. Lenka Limová píše, citujeme:

"Mám ráda všeho přiměřeně.Rychlé výkyvy nemám ráda,nedělají mi dobře,dokonce když jsem byla mladší :-) tak jsem měla takové migrény až mne to totálně paralizovalo . Dnes je mi už jenom divně.Miluji Ladovskou zimu i teplé a slunečné léto.Jaro jak má být a vybarvený podzim.To pak vrním blahem. Mohutné bouřky a větry mi nahánějí hrůzu" 17.5.2012 07:00

Komentář MA: Ano, vyváženosti není nikdy dost. Bohužel ji počasí moc rádo nemá a v poslední době je výkyvů hodně a vypadá to tak, že si na ně budeme muset zvyknout. Je i možné, že jaro či i podzim budou často přeskakovaná období co se týče počasí. :-o


VÝSLEDKY ANKETY A ZÁVĚR TÉMATU

Výsledky anketní otázky k tématu "Výkyvy počasí": (hlasování 14.5.2012 18h až 20.5.2012 18h)

Celkový počet hlasů: 144

57 ze 144 hlasujících má rádo výkyvy jen pokud se otepluje, tzv. mají rádi výkyv oteplování, ale aby se tak dělo musí se ochladit.

53 ze 144 hlasujíích má rádo výkyvy jen pokud je s nimi spojen nějaký zajímavý jev, nejčastěji to budou zřejmě bouřky.

13 ze 144 hlasujícch má rádo výkyvy jen, pokud se ochlazuje - tzv. výkyv ochlazování, k tomu je zas potřeba předchozí oteplování. Zejména při ochlazování se objevují zajímavé projevy.

9 ze 144 hlasujících nemá výkyvy rádo, ale nevadí jim.

8 ze 144 hlasujících je nesnáší a má v souvislosti s nimi dokonce zdravotní problémy

4 ze 144 hlasujících má výkyvy rádo.

Závěr tématu týdne "Výkyvy počasí": O tom, co jsou to výkyvy si můžete přečíst v úvodu, poté se dočtete pár zajímavých výkyv z nedávné historie, které stojí za připomenutí a ilustraci k tématu a poté se můžete podívat na řadu názorů, které se zde pod příspěvky s tématem týdne objevily. A závěrem tématu je, že většina lidí má rádo výkyv oteplování, velká část z hlasujících má rádo výkyvy pokud se zkrátka při nich něco děje. Počasí zřejmě nevyhoví nikomu zcela, ale jinak vyhoví všem, jen bohužel ne těm, kteří výkyvy rádi nemají a proto všem, co nemají rádi výkyvy přejeme co nejvíce stálého pěkného počasí a když už výkyvy, tak ať každý neblahý výkyv v počasí co nejlépe zvládnete, pokusíme se Vám to co nejlépe předpovědět.

VÍCE O TÉMATU PO ZOBRAZENÍ CELÉ NOVINKY - NÁZORY DOPLNÍME SEM NA HLAVNÍ STRÁNKU JEN NĚKTERÉ!


MA 14.5.2012 14:57, aktualizováno 16.5.2012 20:07, 18.5.2012 14:16, závěr a vyhodnocení 21.5.2012 11:55
Výrazná studená fronta a silné bouřky 11. až 13.5.2012
ON-LINE
12.5.2012 13:00 -
Bouřky byly velmi slabé na SZ a západě, jinde se objevil spíše déšť. Teploty klesnou pak s večerním a nočním vyjasněním, o tom přineseme ještě informace.

22:40 -
Bouří stále na západě a SZ Čech, tedy přesně podle předpovědi, až kolem půlnoci se bouřky začnou rozšiřovat dále do Čech a postupně budou slábnout, poté se čeká spíše déšť bez výbojů.

22:20 -
Ještě se nyní teploty pohybují místy nad 25°C a to v Kopistech, Mokošíně, ale velmi teplo je i na jiných místech a to kolem Prahy či na SZ Čech nebo v Polabí a to 21 až 24°C.

Dnešní maxima: Doksany a Kopisty 31.4°C, Neumětely 31.3°C, Průhonice a Plzeň - Bolevec 31.2°C.

A i když rekord pro 11. květen v Praze - Klementinu činil (!) 30.2°C, tak dnes byl přepsán na 30.3°C.

14:55 -
První zatím přeháňky se vyvíjejí v Krušných horách, lze čekat to, že přerostou v bouřky během odpoledne a posunou se dále do SZ Čech.

13:55 -
Nyní se zatím budeme zaměřovat na sledování stoupajících teplot - v Plzni máme tropy a to přesně 30.0°C na stanici Plzeň - Bolevec, ke 30°C není daleko v Dobřichovicích či Staňkově 29.7°C, Průhonicích u Prahy či v Brně - Žabovřeskách 29.5°C nebo v Poběbradech 29.3°C.

11:30
- Teploty v ČR stoupají, máme již hodně letních teplot, místy se ale přesouvá příchod fronty znamenající vysoká cirrovitá oblačnost. Ve Staňkově na Plzeňsku měří stanice 28.6°C již nyní.

ONLINE sledování má za cíl zachytit vyvrcholení přílivu velmi teplého až tropického vzduchu a vysoké páteční teploty, dále přechod výrazné studené fronty, před níž a na níž se budou tvořit bouřky, lokálně i v Čechách silnější s nebezpečnými doprovodnými jevy - podnětem je výstraha ČHMÚ na silné bouřky, viz níže a poté je cíle sledování také výrazné ochlazování od SZ s nedělními ranními mrazíky po vyjasnění.

Výstraha ČHMÚ: Silné bouřky
> Praha, Středočeský, Královehradecký, Liberecký, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský kraj
> Platí od 11.5.2012 18h do 12.5.2012 04h
> Stupeň 1 - nízký stupeň nebezpečí
> Pravděpodobný výskyt nebezpečných jevů: silný vítr v náraezch 72km/h na 70%, kroupy a přívalové srážky ojediněle na 30%.

Zdroje dat: ČHMÚ, http://pocasi.chmi.cz, radar.bouřky.cz, Amut.net (další doplníme v průběhu sledování)

Odkazy budou doplněny - na weby a podstránky, které se mohou při této situaci hodit.
DALŠÍ INFORMACE ČASTĚJI NA NAŠÍ FB STRÁNCE!

MA 11.5.2012 11:40 OFFLINE (ukončeno)
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.23 sekund 1,833,302 návštěv