30.11.2022 15:36
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni
Vysoké teploty, silné bouřky a velmi silné bouřky
VýstrahyČHMÚ upřesnil dnes výstrahu, co se týče výskytu bouřek. Dnes přes ČR bude putovat tlaková níže a podpoří vznik bouřek i v nočních hodinách.

Situace: Přes ČR bude putovat tlaková níže spojená s vlnící se studenou frontou.

Platnost: 20.6.2012 12h až 21.6.2012 18h.

Na jevy: Vysoké teploty (1) od 20.6.2012 12h do 20.6.2012 18h, Silné bouřky (1) 20.6.2012 16h až 21.6.2012 00h, Velmi silné bouřky (2) od 20.6.2012 18h do 21.6.2012 08h.

Pro kraje: Vysoké teploty, (B, Z, M a T) Silné bouřky, (A, S, P, K, H, L, Ú, Z a T) Velmi silné bouřky. (C, J, E, B a M)

Průběh počasí: V teplém vzduchu, který bude vrcholit před frontou se budou dnes odpoledne a večer v Čechách vyskytovat místy bouřky, ojediněle s nebezpečnými doprovodnými jevy, tedy k krupobitím, přívalovými srážkami až 70mm/1-6h, nárazy větru. V místech zasažených přívalovými srážkami může dojít k vzestupům malých a středních toků na 1.SPA nebo i 2.SPA. Na východě se budou objevovat bouřky zejména v noci a i zítra ráno.

Doporučení:  Vysoké teploty - nepobývat na přímém slunečním svitu bez ochranných prostředků, věnovat zvýšenou pozornost malým dětem, nemocným a starším občanům a nenechávat děti ani zvířata ve stojících automobilech na slunečním svitu. Dodržovat pitný režim v podobě nealkoholických a neslazených nápojů, neperlivých v kombinaci s minerálními vodami. Bouřky - při přívalových srážkách lze čekat rychlý odtok vody ze svahů, rychlé rozvodnění malých toků nebo i jinak suchých koryt, zatopení sklepů a níže položených míst. Upevnit jeřáby, zajistit okna, dveře a upevnit volně položené předměty pro riziko silného větru.

Zdroj dat: http://pocasi.chmi.cz

MA 20.6.2012 14:00
Bouřky na denním pořádku, hlavně na Moravě vysoké teploty
PočasíTento pracovní týden se ponese v duchu tropů, léta a k tomu patřících bouřek. Dnes odstartovaly bouřky svůj bouřkový týden hlavně v Čechách a to na Plzeňsku, dále na jihu a JV Středočeského kraje, kdy byly v podvečer bouřky i silnější. Potvrzené máme z okolí Plzně i odpolední krupobití, které bylo naznačeno na radiolokátoru bílým odrazem.

Pokud patříte k milovníkům bouřek a dnes se u Vás žádná byť jen vzdálená bouřka neobjevila a nebo se těšíte na klasické ovlažení vzduchu, tak nezoufejte, zítra a ve středu bude šance na bouřky také velká, ve čtvrtek bude pro změnu největší ve východní části ČR.

Každý den můžete sledovat naše předpovědi bouřek na FCB stránce a nově i zde na webu v sekci menu "Předpověď bouřek", která je zde ale kvůli změně webu zatím jen v testovací verzi. (vždy na druhý nebo tentýž den, tj. na 12 nebo 24h)

Tropy a rekordy
Kromě bouřek je možné tento týden spatřovat teploty převážně tropické, které lámou řadu rekordů v ČR. Už o víkendu padaly teplotní rekordy a to včetně klementinského.

TIP: Výpisy teplotních rekordů a jiné rekordy najdete v sekci článků "Rekordy"

Zdroj: Wetterzentrale.de, gfspl.rootnode.net

MA 18.6.2012 20:09
Počasí bude přát vodákům, koupání, chalupaření, výletům
PočasíPředpovědi počasí jsou více než příznivé - víkend se vydaří a nebude se konat tradice - v pracovním týdnu hezky, o víkendu zhoršení počasí, bude tomu zcela naopak. Tlaková níže se již odsune z ČR a přes ČR budou postupovat dvě tlakové výše, které nakrátko přeruší studená fronta, která by nijak výrazně do počasí u nás zasáhnout neměla.

Počasí na další dny slibuje razantní vzstup teplot na hodnoty 25 až 31°C, na jistých místech v nížinách by mohlo být toto maximum překonáno, ale předpověď se bude stále zpřesňovat. Oteplí se i v noci a to na 18 až 12°C, horko bude i po neděli

Počasí bude sušší, tedy slunečné s ojedinělými, příští týdem s místními, přeháňkami nebo bouřkami. Ty se budou tvořit nejprve zejména jak se říká "z tepla", příští týden pak kvůli vlnícímu se frontálnímu systému nad naším územím.

Dnes byl opět vydán vodácký článek, kde najdete i teplotu vodních nádrží v ČR: Sjídnost ke 14.6.2012

Mějte krásný víkend a pozor opět na přímý sluneční svit - léto je už prakticky tu!

Zdroj: Wetterzentrale.de

MA 14.6.2012 15:10
ONLINE: Tlaková níže nad ČR, srážky rotují a setrvávají téměř na místě
ON-LINE

14.6.2012 sledování ukončeno, srážky jsou slabé a výstraha ČHMÚ byla též odvolána. Připravíme souhranný článek v sekci Historie - významné události.


22:45 Nad Orlickými horami se udržují srážky a bouřky již několik hodin a proto tam začínají výrazněji stoupat místní toky, na 1.SPA vystoupila řeka Kněžná v Rychnově nad Kněžnou.

20:00
Nyní bouří kolem Rychnova nad Kněžnou, trvalé, avšak o hodně slabší, jsou srážky na JV Moravy. Srážky dle předpovědi již nebudou tak intenzivní, jako včera a v noci na dnešek. Situaci budeme ještě během večera sledovat, zítra vydáme souhrnný článek přechodu níže zvané "Erika", která toto počasí přinesla.

17:10
Extrémní srážky z Povodí Moravy: Koryčany 79.2mm, (Kyjovka) Rajnochovice 65.7mm, (Juhyně) Valašské Meziříčí 58.9mm, (Rožnovská Bečva) Dolní Věstonice 56.9mm. (Dyje) Dále Hodslavice 54.2mm, (Odra) Žermanice 47.6mm, (Ostravice) Morávka 44.4mm (Ostravice) a Ramzová 42.9mm. (Staríc) Povodí Labe Rampuše 57.8mm (Kněžná) a Osečnice 46.7mm. (Bělá a Dědina) Jinak byly jsou do 35mm, některé tedy také extrémní. Jedná se o srážky za 24h od současné doby.

14:30
Připraven souhrn průběhu počasí za 24h, výpis profilů na tocích, kde platí SPA a předpověď vývoje srážek a s tím souvisejících vodních stavů řek v zasažených oblastech vydatnými srážkami dle předovědi: K dispozici v sekci článků "Hydrologie - povodně".

Obrázky s popisem, aneb "Jak u Vás včera pršelo nebo bouřilo" najdete v celé novince, zde se zobrazovat nebudou, zde je místo pro aktuální informace.

12:10 Aktualizována byla výstraha ČHMÚ, která zní na vydatný déšť, (M, Z a T) velmi vydatný déšť (T) a povodňovou pohotovost. (Z a T) Platí do 14.6.2012 12h, resp. na povodňové jevy do 18h.
V současné době bouří na JZ středních Čech a v Orlických horách. Trvalé srážky se udržují i nadále na Moravě.

>> Další informace ze sledování se postupně objeví po kliknutí na "Přečíst vše", stejně jako odkazy.


Zdroje dat: ČHMÚ, HPPS ČHMÚ, radar.bouřky.cz, www.pmo.cz, www.pod.cz, www.pla.cz, naše Facebooková zeď - informace od fanoušků


MA 12.6.2012 21:20 OFFLINE (ukončeno 14.6.2012 10:00h)
Vydatný déšť, povodňová bdělost
VýstrahyPozor dnes od večerních hodin na vydatné srážky, ty se budou týkat jihu území ČR, postupně JV a východu ČR, tedy Moravy a Slezska. Dnes vydal ČHMÚ výstrahu, pojďme se podívat na příčiny jejího vydání, průběh extrémního počasí a případná odporučení.

Příčina, situace: Tlaková níže bude dnes ovlivňovat naše počasí a s ní spojená okluzní fronta přejde přes naše území k severovýchodu.

Průběh počasí: Dnes večer a v noci na středu lze čekat postupně v jižní a JV polovině území vydatné srážky. Ty budou ještě přetrvávat na JV během středy a doznívat na SV Moravy během čtvrtečního dopoledne. Úhrny srážek ojediněle překročí 50mm/24h. Proto lze počítat, že na tocích v podhůří Šumavy a v oblasti Novohradských hor bude překročen 1.SPA a ojediněle může být dosažen 2.SPA. Jinde lze čekat rozlití malých říček a potoků.

Na jevy: Vydatný déšť, (1) Povodňová bdělost (1)

Pro kraje: Povodňová bdělost - Jihočeský. (C) Vydatný déšť - Jihočeský, (C) Jihomoravský, (B) Zlínský, (Z) Olomoucký (M) a Moravskoslezský. (T)

Platnost: Od 12.6.2012 18h, resp. 20h do 13.6.2012 06h vydatný déšť a do 22h povodňová bdělost pro C. Jinak ostatní kraje vydatný déšť od 12.6.2012 18h do 14.6.2012 12h.

Doporučení: Sledovat prognózu počasí - TV, rozhlas a internet, zejména ČHMÚ + uvádíme odkazy, které se mohou hodit při této extrémní situace po kliknutí na celou novinku se zobrazí! Dále při silném dešti snížit rychlost při jízdě autem.

Zdroj dat: http://pocasi.chmi.cz

MA 12.6.2012 12:09
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.13 sekund 1,820,190 návštěv