27.03.2023 22:10
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni
Aktuální počasí


Pracovníci Meteo Aktualit denně pracují, aby Vám přinesli aktuální informace o počasí. Podpořte prosíme tyto webové stránky zasláním SMS zprávy dle výběru, nebo zasláním finan. částky na účet. Budeme Vám poté moci přinést více informací a vylepšit tyto webové stránky. (Neomezeně prostoru, žádné zasekávání stránek, bodový systém uživatelů, e-shop a mnohem víc)

Tvar sms: pm(mezera)tune(mezera)meteo
Na číslo: 903 33 10 nebo 903 33 20 nebo 903 33 50 nebo 903 33 99
Je už jen na vás, jakou částkou chcete stránky podpořit.
Poslední dvojčíslí uvádí cenu sms s DPH.

Číslo účtu: mKonto 670100-2209504065/6210
Proč funguje tento starý web?
O nás

Tento web bude sloužit jako záložní, při výpadku hlavního serveru www.meteoaktuality.cz, jehož provoz byl dne 25.7.2017 opět obnoven.

UPOZORNĚNÍ! Hlavní stránka http://www.meteo.hys.cz se při zobrazení během několika vteřin přesměruje na adresu www.meteoaktuality.cz. Pokud chcete procházet tuto stránku, je nutno přejít na jakoukoli podstránku.

WEB WWW.METEOAKTUALITY.CZ JE JIŽ FUNKČNÍ, Z TÉTO STRÁNKY BUDETE PŘESMĚROVÁNI!

Vlhčí a chladnější počasí, na konci týdne návrat léta
PočasíSITUACE V první polovině týdne bude počasí u nás ovlivňovat brzáda nízkého tlaku vzduchu a s ní spojená zvlněná studená fronta, která se bude zvolna přesouvat k východu. Od západu k nám bude za frontou pronikat chladnější a vlhký vzduch. Vě druhé polovině týdne se nad střední Evropu rozšíří oblast vyššího tlaku vzduchu a obnoví se příliv teplého vzduchu z jižních směrů.

PŘEDPOVĚĎ Zejména první část týdne by měla být vlhčí a chladnější, postupně se bude vracet léto a na konci týdne se možná dočkáme i tropických teplot. Současně bude ve druhé půlce týdne méně srážek a více sluníčka.

Nejnižší teploty očekáváme v intervalu 16 až 11°C, uprostřed týdne a při menší oblačnosti na počátku víkendu až 9°C. Nejvyšší teploty budou v pracovním týdnu mezi 18 až 24°C nejčastěji, o víkendu pak mezi 21 až 28°C a v neděli místy až na 30°C.

SHRNUTÍ
týden bude o něco vlhčí a chladnější než minulý, jinak by měl odpovídat dlouhodobým normálům teplot a většinou i srážek.

Průměrné teploty lze čekat mezi 14 až 18°C, ojediněle 20°C. Srážek spadne 20 až 50mm, ojediněle 65mm a velmi lokálně lehce pod 20mm.

Týden 24. až 30.7.2017 bude:

> Teplotně průměrný
> Srážkově průměrný až slabě nadprůměrný

MA 23.7.2017 14:12
Čekají nás tropy podobné jiným evropským rekreačním oblastem
PočasíV ČR bude od pátku do pondělí velmi horko, příliv velmi teplého až tropického vzduchu bude proudit kolem TN, která bude mít na naše počasí společně s vlnící se studenou frontou vliv a proto lze čekat slunečno zejména ráno a dopoledne, odpoledne se bude v příliv velmi teplého a vlhkého vzduchu tvořit bohatá kupovitá oblačnost a vznikat budou bouřky nebo přeháňky, ojediněle se může přehnat i silná bouřka.

K teplotám jen jediné, vystupovat budou dle současných odhadů na 28 až 33°C, v sobotu a neděli na 30 až 36°C. Noční teploty se stanou také nepříjemnými, klesat budou málo, jen na 22 až 16°C, zpočátku na 18 až 13°C.

Bouřky ojediněle s kroupami nebo přívalovými dešti, ani silné nárazy větru nemůžeme vyloučit
Jednoduše nebezpečné doprovodné jevy v bouřkách, ty nás čekají až do ponděllka odpoledne v místních bouřkách, vypadá to, že v neděli a v pondělí bude bouřek zřejmě nejvíce, což se během dalších dvou dnů upřesní. Vše najdete pod kartou v menu "Předpověď bouřek" nebo také na naší FCB zdi.

TIP:
Dnes vyjde článek s teplotou nádrží, řek a sjízdností řek - ta je bohužel velmi špatná, kvůli slabým či žádným srážkám.

Zdroj: Wetterzentrale.de

MA 28.6.2012 8:55
O víkendu slunečno a teplo
PočasíČeká nás přestávka od srážek, bouřek a i od tropů. O víkendu bude počasí většinou beze srážek s polojasnou, ráno i jasnou oblohou. Jen přechodně může být oblačno a teploty vystoupí do 26°C, v neděli zejména na J/JV Moravy do 28°C. Teploty tropické, které v pracovním týdnu přesahovaly i 30°C nás v dohledné době nečekají. 

Oblačnost počká a přijde v noci na pondělí, vezme s sebou srážky
Další fontální vlna (studená fronta) nás obdaří srážkami v noci na pondělí a v pondělí, kdy bude většinou zataženo až oblačno a přidá se déšť, ojediněle bouřky. Částečně méně oblačnosti bude od středy.

TIPY: Jeďte k vodě, na výlet nebo sjíždět vodu, přinášíme Vám informace týkající se současných dnů:

> Předpověď počasí do 25.6.2012
> Sjízdnost vodních toků a teplota nádrží či vybraných řek v ČR k 21.6.2012 

Zdroj: wetterzentrale.de

MA 22.6.2012 13:01
ONLINE: Velmi silné bouřky a konec tropického počasí 20.-21.6.2012
ON-LINESouhrn situace a ukončení sledování: Intenzivní bouřky včera a v noci na dnešek postupovaly od JZ postupně k SV napříč téměř celou republikou, vyskytlo se velké množství blesků, (celkem do dnešních 11h zaznamenala detekce CELDN 37 866 blesků) na některých místech se bouřky "vyřádily" skutečně hodně, někde se jednalo o mírné bouřky, tedy klasické letní bouřky a někde spadlo v bouřkách jen zanedbatelné množství srážek. Intenzivní bouřky byly tedy velmi lokální. V odpoledních bouřkách spadlo hodně srážek na SV Čech v Orlických horách a ve večerních pak zejména na JZ v okolí Plzeňska, Českobudějovicka a Táborska, odkud bouřky směřovaly do ČR. Nejvíce blesků bylo v ČR zaznamenáno od 22hodin zhruba do půnoci, poté blesků ubývalo.

>> Vydáme specielní shrnující článek v sekci článků "Bouřky".

Srážky za 24 v Povodí Vltavy: Vodice 69.4mm, Plzeň-Bolevec 66.2, Dolní Dvořiště 62.6mm, Liblín 57.6mm =nejvydatnější srážky. (extrémní za 24h)

21.6.2012 0:30
Bouřky se přesouvají k severu a severovýchodu. Nejsou již příliš intenzivní, ale na území ČR je i tak velké množství blesků. Souhrnné info dopoledne.

23:20
V Praze začíná již bouřit a mírně prší. Srážky neustávají ani na Plzeňsku, bouří již i na Vysočině.

21:55
Na JZ a jihu Čech už lítají blesky, silně prší - píšete nám na FCB zeď. Nyní uděláme krátký výpis informací, které nám píšete na zeď, jak u Vás již bouřky řádí:

> V Českých Budějovicích je vyloženě "bouřka jako kráva", píše milan Hyka Míňa.
> To, že v Českých Budějovicích "to lítá pěkně" máme potvrzeno i od Petra Krátkého.
> V Prachaticích je "totální masakr" píše Luk jum Jab.
> Mimo ČR: Z Jižního Bavorska píše paní Dorotka Zdenka Foryouva, že je u nich "velká bouřka, velká průtrž mračen, tolik vody prý dlouho nepamatuje".
> Že se v Č.B. krásně blýská, máme potvrzeno ještě několikrát.

21:10
Aktualizována byla naše zde na webu nová předpověď bouřek, zde na webu ji najdete pod tímto URL: http://meteo.hys.cz/viewpage.php?page_id=39 - v menu najdete přímo odkaz vlevo dole jako poslední. (* Zatím poslední, web se mění a tato karta se během června a léta přemístí)

20:00
Prognózu co se týče bouřek na období 20.6.2012 22h až 21.6.2012 10h vydáme během následujících dvou hodin. Zatím zůstává bouřková oblačnost frontální vlny v Rakousku a částečně v Německu, celkově k 19:30h zachycuje síť CELDN 8 342 blesků, v ČR je to přibližně přes 65 blesků za minutu.

18:30
Od JZ budou v dalších hodinách bouřky zesilovat, z Německa a částečně Rakouska se blíží poměrně dost bohatá bouřková oblačnost a s ní je spojeno velké množství blesků.

17:05
Bouří na Třebíčsku, v okolí Chocně, Poličky a na Hlinecku. To jsou předfrontální bouřky v ČR aktuálně. 

A nyní aktuální nejvyšší teploty z nedávného měření: Strážnice 33.9°C, Sudoměřice 33.6°C, Val.Meziříčí 32.9°C, Karviná 32.6°C, Brno-Žabovřesky 32.3°C. Na české jižní části ČR, jsou teploty po odpoledních bouřkách nižší, v Č.Krumlově je například necelých 19°C. V polabských Doksanech je ještě necelých 32°C.

16:00 Vstoupila v platnost výstraha ČHMÚ na silné bouřky. Více se o výstraze dozvíte v novince níže, přímý odkaz na ni je zde: Výstraha 20.6.2012. A také se objevily lokální silné bouřky na jihu Čech, v Pardubickém a částečně i v Královehradeckém kraji, kde mohou padat ojediněle i kroupy.

Podnětem sledování je očekávaná intenzivní bouřková činnost a upřesnění výstrahy ČHMÚ. Vlnící se studená fronta spojená s tlakovou níží přejde směrem k východu během noci přes naše území. Do sledování zahrneme průběh počasí i před přechodem fronty, tzv. předfrontální bouřky a také vysoké teploty, zejména na Moravě.

Doplněny budou odkazy na stránky, které se mohou v průběhu extrémního počasí hodit. (Kliknutí na "Přečíst vše")

Zdroje dat: radar.bouřky.cz, ČHMÚ, meteo.Amut.net, www.pvl.cz, naše Facebookovská zeď aneb informace od Vás (dopníme)

MA 20.6.2012 16:55 OFFLINE (ukončeno souhrnem 21.6.2011 v 11:20)
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.21 sekund 1,851,256 návštěv