29.01.2023 06:30
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Další tání - vzestupy hladin řek II (28.2.-1.3.2012)
ON-LINEOdkazy a výstrahu najdete v této novince: Výstraha 23_12 z 28.2.2012

Starší informace ze sledování zde:
23:55 - Horní toky řek spíše klesají, střední a dolní toky a to hlavně větší budou stoupat. Tání sněhu se nyní zpomaluje, zítra lze čekat jeho zrychlování během dne tak, jak se bude oteplovat.

21:40 -
Aktualizace přehledu vodních stavů na profilech s dosažením SPA - souhrn profilů ČHMÚ a dílčích povodí jako vždy v jednom. Aktuální povodňová situace k 29.2.2012 21h. (další vyjde zítra k 10.-11.h)


20:05 -
I přes noc bude poměrně teplo, sníh bude odtávat sice pomaleji, ale bude odtávat. V noci bude velká oblačnost, hlavně na S a SV v horách místy déšť. Teploty 7 až 3°C, místy 1°C. Vzestupy hladin řek se čekají i nadále, zítra bude podobně teplo jako dnes a sníh bude rychleji odtávat i nadále. Již nyní je jasné, že nejdéle budou stoupat dolní toky hlavně větších řek - klasicky dolní Labe, dolní Morava a dolní Dyje dle odtoku z VN Nové Mlýny, ale také Dolní Cidlina.

17:45 -
Sledované toky stoupají, některé toky již ale stagnují či klesají či alespoň kolísavě klesají. Led působí na Svratce, Bečvě i problémy s průtokem, ledem je ovlivněno již ale podstatně méně toků. Aktuální povodňová situace k 16-17h.

16:25 -
Většina řek i nadále stoupá, horské toky začínají také pozvolna stoupat kvůli tání sněhu. Již nyní připravujeme přehled SPA na tocích k 16.hodině.


13:55 -
V ČR jsou teploty i na 15°C. Na Plzeňsku a na SZ ČR se nyní pohybují od 12 do 15°C. V horských polohách naměříme nejčastěji 3 až 7°C.

12:55 -
Seznam toků s dosažením SPA ke 12.hodině: Aktuální povodňová situace k 12h.

29.2.2012 12:00 - Na tocích v ČR platí 1.SPA a 2.SPA, podrobný přehled platnosti SPA připravujeme.

Mapka povodí Labe:
pla.cz
Mapka: pla.cz

Mapka Sázavy a jejích přítoků:
pvl.cz
Mapka: pvl.cz

23:10 -
Výstraha ČHMÚ byla upravena, snížení stupně nebezpeční pro Liberecký kraj - 3.SPA zřejmě dosažen nebude na žádném z toků v tomto kraji, ale 3.SPA již byl dosažen v kraji Pardubickém na Loučné v Cerekvici n.L. se stavem 202cm. Výstraha se může stále upřesňovat na základě změn situace na vodních tocích.

22:00 - 2.SPA
na Libuňce v Pelešanech, Svratce v Dalečíně a na Loučné v Cerekvici n.L.
1.SPA na Cidlině v Jičíně, Kamenici v Hřensku, Mandavě ve Varnsdorfu, Lužické Nise v Liberci, Stěnavě v Otovicích, Doubravě ve Žlebích, Želivce v Souticích, Šlapance v Mírovce, Třebůvce v Mezihoří a na Bečvě v Teplicích n.N. SPA začíná přibývat a bude se tak dít i během noci. Situaci sledujeme i nadále. Od zítra budou přehledy platnosti SPA na tocích vydávány v článcích v sekci Hydrologie - povodně, odkazy na ně budou umístěny i zde.

20:25 -
Výrazněji stoupá i Loučná či Novohradka. Na Libuňce v Pelešanech byl vyhlášen 2.SPA. Loučná se již blíží 2.SPA.

20:00 -
Předpověď chování vodních stavů a počasí - Předpověď počasí a vodních stavů 28.2.2012.

Rychle již stoupají severočeské řeky - Smědá, Řasnice, Mandava, Libuňka, Lužická Nisa. Výrazněji stoupají ale i některé přítoky Orlice. Srážky působí ještě na SV území Čech a na Moravě a ve Slezsku. Celkově se otepluje i ve vyšších polohách, odtávání sněhu tedy teprve začíná.

2.SPA: Svratka - Dalečín (ledy)
1.SPA: Mandava - Varnsdorf, Kamenice - Hřensko, Libuňka - Pelešany, Cidlina - Jičín, Lužická Nisa - Liberec, Želivka - Soutice, Loučná - Cerekvice n.L., Bečva - Teplice n.B. (ledy)

18:20
- Řeky začínají výrazněji stoupat na Liberecku, jedná se o Řasnici, Mandavu, Smědou. Dále stoupá horní Cidlina a také opět působí při vyšším průtoku ledové kry na vodní stav Svratky v Dalečíně. Srážky v ČR, ty trvalé a vydatnější, ustaly. Další se ale na horách ještě objeví, v nížinách budou spíše místní záležitostí. Ale i nadále se bude oteplovat, zpočátku bude i více foukat vítr, na horách v nárazech rychlostí až 25m/s.

Podnětem online sledování je předpověď počasí, která již delší dobu předpovídá s oteplením na více dní i pro vyšší vrstvy atmosféry a nějakými srážkami, které budou i na horách postupně dešťové a to během 28.2.2012. Vzhledem k velkému množství sněhu na horách, ledovým jevů a nějakému sněhu v podhůří bude docházet k odtávání sněhu, které bude i urychleno zpočátku srážkami. V důsledku toho se budou zvyšovat hladiny horských a podhorských, postupně i ostatních toků v ČR.

Výstraha ČHMÚ v souvislosti s předpovídaným počasím: Povodňová bdělost (1) pohotovost (2) a ohrožení (3). Bdělost pro MS, OL, JM, JI, VY a KH, pohotovost pro UL a ohrožení pro LI - může být dle situace upřesněnna.

Komentáře
#1 | aiyanjun dne 13.04.2012 10:36
SDFASDF SDF ASD SD FASD FSD buy wow gold or Wow Account with cheap prices in World of Warcraft, famous instant gold delivery. Safe Wow Power Leveling is on sale too! Save both money
DFASDF ASDFASD FEW SDF
#2 | lidaer dne 16.05.2012 05:43
Hopefully does not work properly, here is another very low heat location on your own golf club rotating the gown really well and ultizing some sort of pillow case circumstance to protect the fragile material.A last resort ought to be piping-hot.Look for this garment's tag as well as keep to the caution information.As well as, with these methods, take care not to melt off by yourself by using scorching water vapor or even a warm straightener!, 1, replica watches, replica rolex watches, Flower Girl Dresses replica tag heuer watches column wedding dress , replica cartier watches bridal gowns , You have got the particular party invitation for your cousin's wedding, and you also get genuinely energized before reading clothing code in the bottom. .."Black Wrap Optional".Huh? A person's hubby sports neckties, not you!!Panic shows its head.. Flower Girl Dresses .it is possible to distinction between Dark-colored Complement, Black Complement Optional plus Combination dress?Getting announcements should be enjoyable, not nerve-racking, bride gowns however damage in which infernal attire computer code generally is a actual suffering! prom dresses 2012
#3 | lidaer dne 24.05.2012 14:13
2012 prom dresses short white dresses of sturdiness, along with the reality that they have higher drinking water proofing.Big encounter watches are well-liked partially simply because numerous celebs are placing on them in addition to because it is easier to inform time collectively.Just how can watches be categorized? Watches are often categorized as both quarta motion watches or mechanical watches.Mechanical watches are additional divided to automated watches (automated winding) and guide wind watches.Mechanical watches include all mechanical elements and thus the title mechanical watches evening dresses for women .Mechanical watches do not require battery. Quarta motion watches do require battery evening dresses with sleeves flower girls dresses .Quarta motion watches will get their title within the quarta motion extremely that is becoming utilized inside the motion.You;ll find all-natural benefits and drawbacks with each quarta motion and mechanical watches.Quarta motion watches have a tendency to be much more correct and less affordable wedding dresses
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.21 sekund 1,833,610 návštěv