27.01.2023 01:28
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Přechod SF 18.-19.9.2011 aktuálně
ON-LINE
Srážky se vyskytují a vyskytovat ještě budou na jihu, JV, východě a SV území ČR. 
Postupně budou ale již slábnout.
Sledování ukončeno: 20.9.2011 0:00
Tým MA

20:00 h

Pásmo srážek, které postupuje z Rakouska do ČR, přináší i bouřky na jih Moravy. Srážkové pásmo ovlivní ČR zejména v její jižní části. Jinde se bude jednat o srážky místní a na SZ bude v noci počasí již beze srážek.

Snímek z radaru s detekcí bouřkových buněk:
Bouřky a srážky 19.9.2011
Zdroj obrázku: radar.bouřky.cz

18:30 h

V ČR prší jen místy a to hlavně v Čechách. Další srážky se ale začínají postupně nasouvat od jihu z Rakouska, kde již prší místy i vydatně. Na jihu Moravy se vytvořily také srážky, ale spíše v podobě přeháněk, které mohou přinést také dost srážek. Teploty jsou v rozmezí 11 až 14°C.

Podle současného výpočtu modelu Aladin se srážky z Rakouska projeví v noci na jihu území Čech a částečně i Moravy.

15:00 h

Srážky v ČR nyní slábnou a vyskytují se v podobě slabé občasného deště nebo mrholení. Vzhledem k tomu, že na Moravě a to hlavně na SV se srážek zatím vyskytlo jen minimum, na některých místech žádné, tak budou důležité následující hodiny od dnešního večera. Na jihu Moravy hrozí i nadále 3. stupeň nebezpečí vzniku požárů - viz mapka k dnešnímu dni:

Riziko vzniku požárů
Obrázek: ČHMÚ

Je pěkně vidět, kde spadlo do dnešního dne jen pár kapek nebo vůbec nepršelo.

To se právě změní v průběhu dnešního večera, kdy počasí chystá srážky i pro Moravu, aby bylo sucho i tam zažehnáno.

12:45 h

Srážky na jihu přechodně ustávají, ale neměl by to být ještě jejich konec, zvláště na jihu se čekají postupně další a to dnes večer a v noci na zítřek. To už by zas nemělo pršet na západě a SZ Čech a částečně ani na severu Čech.

Srážky aktuálně, předpověď modelu:

Srážky 19.9. 12.30h

Zdroj: ČHMÚ radar

K 20.9.2011 00UT

Zdroj: Aladin/ČHMÚ, srážky za 19.9. 20h až 20.9.2011 02h

19.9. 10:05 h

Srážky na území ČR přes noc přechodně zeslábly, ale nyní od jihu jich opět přibývá.
Teploty v ČR jsou již srovnatelné a také nízké.

Prognóza: Srážek bude od jihu až jihozápadu přibývat a večer budou nejintenzivnější na jihu země, naopak od západu až SZ budou ustávat, ale zatím jen velmi pozvolna a to v západní a JZ polovině.

Teploty v 9h 19.9.

Zdroj: mapy ČHMÚ, teploty v ČR v 9h

 


 

23:55 h

Stále prší v Čechách, nyní hlavně v centrální a severní části ČR. Na JZ a Z částečně srážky ustaly.
>> S přáním klidné noci pro dnešek sledování končíme, ale zítra během dopoledne budeme sledovat přechod fronty nadále!

22:30 h

V ČR panují i nadále srážky jen v Čechách a to občasného charakteru. V noci: Zataženo a na většině území, na východě zpočátku bez srážek, déšť. Teploty 12 až 8°C. Podle numerického modelu tam bude pršet, ale velmi slabě později v noci a ráno a potom na JV území až v noci na úterý. Do té doby budou srážky na V a JV zanedbatelné nebo žádné - nulové.

Aktuální sumariazace: Do středy 12h spadne na JV území ČR jen 6-10mm, ojediněle 14mm srážek. Na severu to bude až 29mm, ale spíše v horách a to na polské straně.

Po upřesnění výhledů se tedy mohou malé toky a potoky zvednout krátce na 1.SPA, ale žádné další větší komplikace se nečekají. Také díky nízkému stavu v řekách a místnímu suchu před příchodem srážek.

Srážky do 21.9.2011 12h
Zdroj: wetterzentra.de

21:15 h

Srážky se stále udržují v Čechách s tím, že na východě území Čech se jedná o srážky místního charakteru. Jak fronta postupuje, tak se teplotní rozdíl zmenšuje a postupně se ochlazuje i ve východních Čechách - pokles teplot budeme zaznamenávat postupně i na samotném východě ČR.

Jaké teploty jsou v ČR: (časově 19-21h) Medlov JM 24,8°C, (info z 19h) Suchdol nad Lužnicí 11,4°C, (info z 19h) Holešov 24,4°C, (info z 20h) Bohumín 24,1°C, (info z 20h) Tábor 10,7°C, (info z 20h) Lipník nad Bečvou 22,6°C. Pro zajímavost: Los Angeles (USA) 26,2°C a nutno uvést, že mají samozřejmě denní dobu. /Vše o počasí, FB/

Srážky do 18.9.2011 20h (18UT)

Srážkové úhrny k 18.9.2011 20h (18UTC)

Zdroj: ČHMÚ

19:15 h

Na Moravě a ve Slezsku sice stále čekají na vláhu, ale zato si užívají teplot i letních, oproti Čechách, kde je například v Karlových Varech kde fronta už úřaduje naplno jen 8,8°C, Přimda hlásí 7,4°C, také ve Frýdlantu je zima a to 8,8°C a více se rozpršelo. (info od pozorovatelů, zdroj ostatních dat ČHMÚ)

Plzeň a přechod ZSF

Takto bylo v Plzni dnes v 18.45h (kamery ČHMÚ)

Teploty 18h 2011-09-18

Rozdíl teplot dnes v 18h (mapy ČHMÚ)



Srážky se velmi pozvolna už od tána rozrůstají na východ země, a protože se jedná o zvlněnou studenou frontu, tak posun srážek není v krátkém čase téměř vůbec patrný, srážky se otáčejí a proto se čekají na Z a SZ srážky i vydatnější, nicméně pro vydání výstrahy nebyla kritéria SIVS splněna a tak by větší problémy hrozit neměly.

/ČHMÚ, wetterzentrale.de, niederschlagRadar.de, pozorovatelé Vše o počasí/MA (FB)/
Komentáře
#1 | lidaer dne 16.05.2012 06:03
sexy wedding dresses bride gowns .Wedding and reception necklaces is an integral part of the marriage ceremony.Pick diamond on your own along with your ordinary properly, and consider shopping online to simply review models as well as costs for excellent wedding diamond packages. 1, replica watches, replica rolex watches, replica tag heuer watches, replica cartier watches, Many brides have got challenges with regards to selecting unique products to get bridesmaids cheap summer dresses .Which is his or her responsibility to seek out and get items are often presents affordable evening dress , inexpensive wedding dresses Cocktail Dresses they need to spend some time to understand it is possible to good for the women. Every best lady has to be taken care of every bit as, nevertheless it doesn't show that products for these people ought to are the identical.They are all exceptional in her own method, consequently they deserve unique presents as well!When picking out exclusive ordinary products, it's important to consider ones items are often of course.You can offers which represent just about every bridesmaid's style along with preference * the industry type of
#2 | lidaer dne 24.05.2012 14:34
also stated that in the course of the Spring Festival launched many traditional 3G telephone packs to customers within the network so long as the agreement time period (24 months) only finished inside the month to month minimal month to month paying,Christian louboutin outlets bridesmaid dresses , unique wedding dresses you; black evening gowns ll be able to obtain a specific worth Tianyi intelligent phones,Low-cost Christian louboutin, and obtain as much as 60% from the large calls subsidies ball gown prom dresses . IPods etc can simply be availed with such connections.Apart from this, a modem stick is also provided for the end users in the time of set up.The end users ought to often bear in mind a couple of factors like agreement duration, price along with the connection payment before heading for just about any broadband connection big wedding dresses . short formal dresses Mobile broadband is utilised to explain various varieties of wireless large speed
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.28 sekund 1,833,134 návštěv