28.06.2022 08:59
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Výjimečné sněžení v dubnu nebo normál?
Shrnutí extrémů počasíDalší dubnové ochlazení a od 500m sněžení nás zasáhlo právě dnes. Dnes již předminulý víkend, který patřil Velikonocům, také sněžilo a dokonce i výrazněji mrzlo. Nyní máme ale polovinu dubna a opět se objevují srážky sněhové a to i v polohách v noci ojediněle i nižších. Počasí je celkově co se týče delšího časového období proměnlivé. Je běžné, že v dubnu sněží a nebo záleží na tom kde a jak vydatně či jak dlouho tento stav trvá?

V dubnu máme často aprílové proměnlivé počasí a to znamená i poměrně teplo - jmenujme duben 2009 zejména a nebo duben 2007, který byl společně s teplým počasím také velmi slunečný a tím pádem i suchý, v Praze spadl pouhý 1.5mm srážek. Teplo bylo i jindy, ale s tím rozdílem, že už aprílovost či lépe řečeno proměnlivost počasí byla značná. Jinými slovy teplo nikdy dlouho nevydrželo. V dubnu se může ale výrazně ochladit a jaksi připomenout se zima - to se dělo například v roce 2003 a nebo letos, kdy se objevují sněhové srážky i v nížinách, ale sněhu v nížinách příliš už nenapadne.

Sněžení v dubnu je na horách naprosto normální, to platí i o polohách vyšších. Ve středních výškách může přechodně také zasněžit, nic výjimečného. Co do nižších poloh a nížin, tam může také sněžit, určitě se tak neděje často, ale o žádný extrém se v počasí nejedná. Pravděpodobnější je, že bude sněžit v nížinách právě v první půlce dubna, ale neznamená to, že propad teplot nemůže zanést sněhové vločky do nížin koncem dubna či i později v souvislosti s květnovými tzv. "zmrzlými", nicméně je to velmi přechodná záležitost.

Odkazy na dobré a kvalitní články související s tématem apríl, sněžení v dubnu, ochlazení:
1/ Je sněžení v dubnu obvyklé, jak kdy v historii sněžilo
2/ Předpověď deště a ochlazení
3/ Nový sníh na SF 12.4.2012
4/ Jizerka - teplotní rekord na Velikonoce
5/ Teploty a nový sníh 8.4.2012

6/ Rekordy na Velikonoční pondělí

Berme v potaz, že se uplatní určitě pranostika vztahující se k dubnu a znějící: "Duben, ještě tam budem" tzn. od březnové pranostiky odvozena, která zní: "Březen, za kamna vlezem".
Takže si určitě ještě pár dní za kamny pobudeme, ale občas můžeme od nich i odejít, pozor proměnlivost počasí je ale značná, nechodit tedy od nich daleko.

MA 16.4.2012 12:21
Komentáře
#1 | lidaer dne 16.05.2012 05:48
lower Cocktail Dresses bridal gown .In case the weather is awesome affordable evening dress , informal wedding dresses you are able to request all your buddies available for any have a picnic around the block. bridal dress Ahead of your family members arrive you can produce some form of scavenger search plus flower elements everywhere in the car park that contain with regards to as a maid-matron of honour.Maybe you may possibly cover things such as a imitation bride's bouquet connected with flowers, a number of ugly bridesmaid's costume a person discovered at some sort of thrift store yellow dress , along with a number of toddlers tiaras you will discover within the model segment.After you delight in the great refreshments lunchtime you can send out them looking! After they uncover every item you possibly can conclusion this scavenger quest with these finding pleasant paperwork attended to to them advisors detailing that you would like these to become your basic in addition to precisely why.Giving your own items are often a present should they stay far away is a good strategy to inquire further.A terrific gift is always to get t-shirts
#2 | lidaer dne 24.05.2012 14:18
later on abashed to Europe.Whilst numerous from the business was apperception on architectonics abridged watches Rolex watch focused their powers and efforts seem architectonics timepieces.In 1926 Rolex watch created and patented ageold in achievement waterresistant watch the Oyster short cocktail dresses . red wedding gowns black evening dress The timepiece was beggared towards the wrist of Mercedes Gleitze an 18 years old that swam aloft the British longines watches Funnel to have an added time dillards prom dresses .Rolex watch capitalized about the abstract by apparatus it in advertisements by architectonics shows in jewelers; house windows that featured a wrist watch bottomless inside a child catchbasin water short white dress .Between Apple War I and II , Rolex watch began to anatomy its acceptability for efficiency.Hendes Wilsdorf, dresses for a wedding guest was bedeviled with permitting the total allovers and that he absolved no gathered in researching for brand new anniversary
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.22 sekund 1,746,875 návštěv