30.11.2022 16:04
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Sněžení, déšť a povodňová situace 21.-23.1.2012
ON-LINE23.1.2012 13:40 - Dnes jsou velmi výrazně znát dotoky vody na dolních tocích, 1.SPA přibylo, některé řeky se přiblížily či blíží i k 2.SPA a to hlavně Cildina v Polabí, která ještě stoupat bude. Dnes se již nebudu objevovat trvalé dešťové srážky, jen sněhové a to v horských polohách.

Tam k dnešnímu dni leží již velké množství sněhu a vysoké vodní hodnotě. Na Lysé hoře to je například 168cm a v Peci pod Sněžkou 160cm. Nejvíce sněhu leží na Pradědu a to až 260cm na sjezdovkách. Sníh bude v dalších dnech velmi kvalitní. (Více dnes ve sněhovém zpravodajství)

Dnes
- fotky z terénu našeho týmu. Řeka Berounka již na dolním toku 1.SPA nedosáhla, ale i přesto kalná hrnoucí se voda naháněla trochu obyvatelům Černošic u Prahy strach, ale hydrologické prognózy závisející na těch meteorologických, které jsou také dobré, jsou nyní již dobré. Nenaplnila se předpověď opětovného dosažení 2.SPA na řekách na JZ Čech, na Radbuze dokonce původně předpokládaného 3.SPA a ani 1.SPA na dolním toku Berounky, kromě brzkých ranních hodin. Přesto obyvatelé přilehlých domů blízko řeky hlavně v části Praha - Lipence si k řece zabodly "měřítko" v podobě dřevěné tyče, aby poznali zda voda stále stoupá či ne a nebo zda už konečně neklesá.

Dnes byla během odpoledne již setrvávající a nebo slabě kolísající. I když na profilu Beroun - platnost po soutok Berounky s Vltavou, neplatil žádný SPA, voda v tomto úseku řeky je i při tomto stavu řeky hodně vysoko, břehy jsou tu místy nízké. Problémem je i voda jdoucí pod zemí - spodní voda.
22.1.2012
Pohled na jez po proudu řeky - v klidných částech ale řeka nebudila takový děsivý dojem
22.1.2012
Jez v Černošicích


20:00 -
Vydatných srážek v ČR příliš není oproti včerejšku, řeky stoupají zatím jen na 1.SPA a mělo tomu tak být i nadále. Na horách jsou a budou srážky sněhové, jinde by neměly být tak vydatné, aby výrazněji zvedaly toky v ČR a to ani na JZ území, vodní nádrže jsou stále poměrně prázdné.

Aktuálně 1.SPA: Skalice - Varvažov, (PVL) Doubrava - Žleby, (PLA) Radbuza - Staňkov a Lhota, (PVL) Mže - Stříbro, (PVL) Střela - Plasy, (PVL) Berounka - Bílá Hora, Liblín a Zbečno. (PVL) Berounka na dolním toku, v Berouně a níže 1.SPA dosáhla krátce dnes ráno a nyní ho již zřejmě nedosáhne.

12:30 - V Německu již zejména na SZ území prší, místy i sněží. Srážky putují do ČR a od SZ jich bude v průběhu odpoledne přibývat. Oblačnosti již přibývá nyní. Srážky by měly opět podpořit vzestupy hladin řek na JZ území zejména, nicméně nic dramatického by se dít nemělo. Situaci budeme sledovat průběžně. Na horách se čekají sněhové jazyky a také závěje i nadále.

21.1.2012
10:40 -
Srážky během noci ustaly, nyní je v ČR velká oblačnost, která se místy protrhává i na polojasno. Teploty se pohybují v Čechách již nyní až na 6°C, odpoledne to budou podobná maxima s možností překročení hodnoty 6°C na některých stanicích. Srážek přibude později odpoledne a k večeru od SZ a bude se jednat o srážky dešťové, jen na horách sněhové.

ŘEKY - zatím výraznějším způsobem nestoupají, vodní nádrže plní svůj účel, protože v naprosté většině z nich je dostatečný zásobní prostor pro vyšší přítok vody než odtok, což je využíváno například u VD Hracholusky.

Zatím platí jen 1.SPA na 5 místech, 4 místa, kde platí, jsou v povodí Berounky a jedno místo v povodí Labe na řece Doubravě.

Předpověď počasí a hydrologické situace -
V noci bude velká oblačnost s občasnými srážkami, které budou většinou dešťové. I zítra bude pokračovat odtávání sněhu při teplotě 1 až 5°C, odtávání budou pomáhat přeháňky, od SZ postupně déšť a čerstvý vítr o rychlosti v nárazech 15 až 20m/s.

Řeky na JZ budou v noci i zítra mírně stoupat a dosáhnou 1. a 2.SPA, ojediněle a to zejména řeka Radbuza ve Staňkově i 3.SPA. Vše bude záviset na vydatnosti srážek, což se bude upřesňovat.

Praha dnes odpoledne - nový sníh od 3 do 8cm:
Silnice
Sníh 21.1.2012 Praha

Online
- příčina sledování: Výstraha ČHMÚ mluví za vše. Byla dnes rozšířena a upřesněna a zní takto:
> Sněhové jazyky 1 (Celá ČR kromě Prahy, ST a JM kraje)
> Závěje 2 (KA, PA, KH, LI, ÚS, ZL a MS kraj)
> Povodňová bdělost 1 (Jihočeský kraj)
> Povodňová pohotovost 2 (Plzeňský a Středočeský kraj)

Srážky budou i nadále dešťové, od vyšších poloh sněhové. Čeká se silný vítr, který bude v kombinaci se sněžením tvořit sněhové jazyky a na horách i závěje. Dešťové srážky budou spoledne s větrem usnadňovat odtávání sněhové pokrývky a přidávat i nadále vodu do poměrně nasáklého povodí na JZ Čech, čekají se tedy vzestupy hladin řek do povodňové pohotovosti, ojediněle i povodňového ohrožení.

Doporučené odkazy, které se mohou hodit:

> HPPS ČHMÚ
> Horská služba ČR
> Sjízdnost silnic
> Výstrahy ČHMÚ
> Portál ČHMÚ
> Nouzový web ČHMÚ
> Infomet.cz/ČHMÚ infoportál
Komentáře
#1 | lidaer dne 16.05.2012 05:35
bridal gown cartier watches Cocktail Dresses , Evening Dresses You don't need to be described as a Renaissance truthful fan in order to profit by deciding on a Renaissance style bridal dress.Many a bride would like something unique as well as distinctive, one thing memorable, to put on on her wedding.If you ever determine that you desire a thing besides the more common , in that case find the benefits associated with going back on time, for the costume that fits your personal person style as well as character cheap wedding dress .The Renaissance frock generally is a two-part ensemble Quinceanera Dresses , made up of a overdress (dress), as well as a chemise under.Your chemise is actually a full-length, normally long-sleeved move, which can be simply by or perhaps since fancy as you wish.The sleeves of your chemise might be ordinary or even beautiful, wide open, laced together with ribbon, or even cuffed having elastic.The dress generally shoelaces on the midsection, tea length wedding dresses and after that is usually start right in front, so the chemise can be viewed below.Nearly all frocks are generally sleeveless, however you also can make them
#2 | lidaer dne 24.05.2012 14:04
also the colour.Wispy silk chiffon in layers of ivory and white give spring brides the ethereal appear of the garden fairy.Colourful silk gowns permit for winter season brides to pop with elegance and individuality.Despite the fact that the shade and fabrics of designer marriage ceremony dresses alter from time to time, the principal styles do not.In case you; strapless bridesmaid dresses re the sort of bride that enjoys the ?attempted and accurate ? seems often keep these classic designs in mind.The a line short white dress , or princess, maternity evening gowns the ball gown, the sheath, the empire, unique prom dresses too as the mermaid are all designer marriage ceremony dress styles which can in no way go from style. wedding dresses for guests The secret to which is usually greatest for you could often be decided by which 1 makes you really feel the prettiest and which one flatters your figure 1 of by far the most.Locating a Deal on Designer Marriage ceremony Dresses red wedding dresses
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.16 sekund 1,820,224 návštěv