27.01.2023 02:54
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Tlaková níže "ANDREA": počasí 4.-6.1.2012
ON-LINE

20:25

Vítr již postupně zesiluje: momentálně má nárazy na Milešovce 108km/h, na Šeráku 90km/h. I ve Znojmě dokonce 72km/h, (334m) Dukovany 68.4km/h. (400m)

Srážky putují již Německem a souvisejí s dalším frontálním systémem. Nebudou tak kompaktní jako dnes ráno a dopoledne, popř. odpoledne, ale do horských oblastí přinesou další centimetry sněhu - někam i desítky centimetrů. (Krkonoše, Krušné hory..)

TIP: Na FCB stránce MA bude teď během večera sdílena mapka předpokladu kolik spadne za zítřek (24h) srážek v jednotlivých horských polohách - v cm.

TIP: Podívejte se také jak bude v dalších dnech, kdy přestane foukat a co se případně změní - teploty budou prakticky stále v odpoledních hodinách stejné: Předpověď z 5.1.2012 k 18UTC (Sekce článků "Meteo články")

>> Zítra bude vydáno sněhové zpravodajství, pokud se chystáte na víkend užít si zimy do hor, neváhejte. Tlaková níže vytvořila ve většině horských středisek dobré podmínky pro lyžování, teploty budou na horách také více méně příznivé.

19:00

Podívejme se nyní na sněhovou pokrývku v horských střediscích. (podrobné zprávy o stavu sněhu budou zítra, do té doby ještě připadne další sníh)

Nejvíce napadlo sněhu v Krkonoších 5-30cm, v Jeseníkách 0-30cm, v Beskydech 2-20cm, na Šumavě 3-15cm, v Krušných horách 0-30cm, v Orlických horách 0-10cm a v Jizerských horách 0-15cm.

Sněžit bude na horách trvaleji a vydatně i v noci a zítra, opět napadne na horách do 20cm nového sněhu.

16:55

Nárazy větru jsou i nadále pod 100km/h, nejvíce fouká na Lysé hoře. Z Německa putují další srážky již v podobě občasného sněžení či přeháněk, v nížinách to budou i srážky smíšené.

Prognózy na další hodiny: Nejvíce srážek se objeví v dalších hodinách, tedy večer a v noci na zítra, v horských oblastech, kde opět připadne od 3 do 25cm nového sněhu. V nejnižších polohách by mělo v případě srážek i v nočních hodinách pršet. Vítr opět zesílí zejména na horách později večer a v noci. Bude foukat rychlostí v nárazech 20-30m/s a na hřebenech zejména Krušných hor a případně i Krkonoš až rychlostí 35m/s. Kromě samotného východu ČR bude foukat čerstvý až silný vítr s nárazy i v nižších polohách, na východ se vítr přesune zítra během dne. Další předpovědi budou tedy upřesněny v průběhu sledování dnes a také v předpovědích počasí.

TIP: Dnes večer zde na webu předpověď počasí na další dny - vítr by měl foukat čerstvý až do konce týdne - přijde zima?

15:20

Vítr nyní přechodně slábne, na síle ale opět nabere večer. Přiblíží se další frontální vlna a to okluzní fronta, před ČR totiž dohoní fronta studená teplou zcela. Nárazy větru jsou nyní pod 100km/h na stanicích ČHMÚ.

Srážky od SZ přechodně ustávají, objeví se již postupně místy v podobě občasných srážek či přeháněk. Na zmíněné okluzní frontě se pak dá opět čekat více srážek, které budou sněhové a to i v nížinách, protože se již plně projeví ochlazení. Nové údaje budou k dispozici opět za cca 1h a 15minut v další aktualizaci sledování.

14:10

Srážkové úhrny za posledních 6hodin od nejvyššího úhrnu po nejnižší v mm: Pec pod Sněžkou 23mm, Lysá hora 20mm, Cheb 15mm, Červená u Libavé 14mm, Šerák 12mm, Churáňov 11mm, Liberec 10mm, dále kde téměř nepršelo/nesněžilo: Svratouch, Luká a Holešov 1mm, Praha - Libuš 0,9mm, Praha - Ruzyně 0,8mm.

Nejvyšší sněhová pokrývka ležela na stanicích ráno v Peci pod Sněžkou a to 60cm. (podrobněji pak ve sněhovém zpravodajství)

Údaje o větru aktuálně: Milešovka 34m/s, Šerák 30m/s, Lysá hora 28m/s, Červená u Libavé a Kocelovice 28m/s, Ostrava - Mošnov 24m/s, Přimda 23m/s, Tušimice 22m/s, Svratouch, Pardubice, Ústí nad Orlicí 21m/s, Praha - Ruzyně 20m/s.

Největší nárazy na stanicích: Milešovka 34m/s, Šerák 33m/s, Lysá hora 28m/s, Klínovec 27m/s, Červená u Libavé 25m/s. (Údaje o maximálních nárazech se budou ještě měnit, vítr bude foukat i nadále velmi silný)

12:40

Další srážkové pásmo, které je spojeno se studenou frontou přišlo do Čech. Se studenou frontou je již spojeno ochlazování a srážky se mění nejen od vyšších poloh ve sněhové, sněží i v polohách středních. V nižších polohách se jedná i nadále o srážky smíšené či dešťové. Sněžit může přechodně i v polohách nížších a to hlavně při přechodu frontální vlny, ale sníh by se většinou neměl držet na zemi a nebo by měl po chvíli roztát.

Výboje

Obrázek: Blitzortung.org

11:30

TIP: Radarové snímky z Evropy najdete u nás zde: RADARY
Kamery z ČR podle krajů najdete zde: KAMERY V ČR (cca 182)
Kamery z Evropy najdete zde: KAMERY V EVROPĚ (cca 430 a stále přidáváme)

 

Výstraha ČHMÚ: Platí na vítr až do 6.1.2012 12h (prodlouženo o 12h) a taktéž to platí o nové sněhové pokrývce. Výstraha na sněhové jazyky a závěje platí až do 8.1.201 18h, po celý víkend se čeká vítr s nárazy.

10:45

Vítr se během noci rozfoukal na čerstvý až silný s nárazy. V Německu se nyní objevují bleskové výboje. Srážkové pásmo, které přecházelo přes ČR v noci a ráno a ještě nyní přechází přes východ ČR přineslo místy srážky vydatnější a na některá místa zcela zanedbatelné srážkové úhrny, což potvrzujeme i zde z pozorování v Praze. V Praze spadlo neměřitelné množství až 1mm. Z Německa putují ještě další srážky včetně linie sážek, ve které se objevují i výboje, tedy bouřky.

Vítr: Milešovka 122.4km/h,(orkán) Šerák 100.8km/h, Lysá hora 93.6km/h. Fouká i v nižších polohách v nárazech a to: Pardubice a Ústí nad Orlicí 75.6km/h, Praha - Ruzyně 72km/h, Doksany 68.4km/h.

Snímky z radarů:

Srážky v Německu
Zdroj: Niederschlagsradar.de

TIP: Radarové snímky z Evropy najdete u nás zde: RADARY
Kamery z ČR podle krajů najdete zde: KAMERY V ČR (cca 182)
Kamery z Evropy najdete zde: KAMERY V EVROPĚ (cca 430 a stále přidáváme)

4.1.2012
22:55

Níže řádí v současné době v Německu a již první srážky se dotýkají západu České Republiky. Vítr fouká v nárazech do 24m/s. Zatím se nejedná tedy o extrémní situaci, ale v dalších hodinách bude i nadále zesilovat.

ÚVOD
Synoptická situace na 5.1.2012:

Synopt. situace

Přícina této situace a důvod pro sledování:
Hluboká tlaková níže jdoucí od Islandu přes Britské Ostrovy, nyní přecházející Německo bude postupovat i dále Evropou a ovlivní počasí v Evropě střední, tím pádem tedy i v ČR. Je s ní spojen systém s oblačností a přináší také vydatné srážky a tím nejpodstatnějším nebezpečným jevem je silný a velmi silný vítr.
>> Do ČR přinese tato níže dle předpovědí velmi silný vítr, do SZ partií ČR i extrémně silný vítr. Dále to budou srážky, které budou od vyšších poloh sněhové a bude se tvořit sněhová pokrývka, vlivem silného větru bude pokrývka foukána do sněhových jazyků od 800m i do závějí. Nedoporučují se hřebenové a raději ani jiné horské túry. Jinde budou srážky smíšené či dešťové a nebo sněhové, ale netvořící sněhovou okrývku, maximálně přes noc přechodnou.
Sledování je také na základě výstrahy ČHMÚ, která je k dispozici zde: http://pocasi.chmi.cz (plus doporučení)

>> Údaje - předpověď:
  • Silný vítr v nárazech 20-35m/s
  • Sněžení na horách s úhrny 5-35cm
  • Déšť s úhrny 3-30mm

PROČ FOUKÁ SILNÝ VÍTR? >>> Vyrovnávají se tlakové gradienty (rozdíly) mezi tlakovou níží (hlubokou) a tlakovou výší. Níže bude mít nejnižší tlak vzduchu ve svém střed 960hPa a tlaková výše nad Evropou jižní až JZ má tlak 1035-1040hPa. Rozdíl je tedy velký a proto bude při vyrovnávní tohoto rozdílu foukat při přechodu níže velmi silný vítr.

Zdroje: ČHMÚ, wetterpate.de (všechny jsou uvedeny nad datumem)
Komentáře
#1 | lidaer dne 16.05.2012 05:30
bride's mom, made a exclusive work to receive her something lovely simply for her.With a whole new little one as you go along, the bride to be will not be managing their self to several fun activity, and so the a variety of to create your ex really feel fairly, just like a list of bridesmaid necklaces, has to be superb provide through her mommy Quinceanera Dresses . short wedding dresses Should the toddler is often a lady, it might be extremely sugary to have the woman's a little bit section of rings that matches the particular bridal rings mermaid wedding dress , for instance a minor gem necklace around your neck.Not really that she will don it in the near future, but it surely will make quite a expressive souvenir. cheap wedding dress Other versus gifts, a new blended bridesmaid in addition to shower will not be everything that unique of almost every other shower area.Rather than a powerful design d eacute;cor, should you beautify with quite flowers a-line wedding dress , it'll do the job equally well for just a newborn as well as engagement shower room cheap wedding dresses .A number of pleasant little finger foods, a whitened food, and you are good to go. It is
#2 | lidaer dne 24.05.2012 13:58
princess wedding dresses Commonly two pieces of materials are attached to either side from the metal to create a comfy manage.To become in a position to economize on pounds and mass a number of knives stay away from the addition of handles as well as the steel remains uncovered.two.Narrow tang survival knives lessen the proportions from the blade materials because it gets in to the handgrip with the knife girls bridesmaid dresses .A take care of is then joined on the smaller bit with the knife.Typically the knife take care of consists of leather disks. Narrow tang knives oftentimes have a pommel linked towards the manage finish from the tang.Negative survival knives are typically created in order that the metal blade is separate from the handgrip.The weak point on these poorly produced knives is exactly where the knife and handgrip are bolted and glued with each other.You hair accessories for weddings short formal dresses ;d do greatest to steer clear of such mother of the bride gowns long bridesmaid dress
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Výborné Výborné 100% [1 Hlas]
Chvalitebné Chvalitebné 0% [Žádné hlasy]
Dobré Dobré 0% [Žádné hlasy]
Dostačující Dostačující 0% [Žádné hlasy]
Nedostačující Nedostačující 0% [Žádné hlasy]
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.18 sekund 1,833,256 návštěv