29.01.2023 06:04
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Silný vítr, velmi silný vítr, extrémně silný vítr, sněhové jazyky, závěje a nová sněhová pokrývka
Silný vítr, velmi silný vítr, extrémně silný vítr, sněhové jazyky, závěje a nová sněhová pokrývkaVýstraha č. 02_12 od ČHMÚ platí na více nebezpečných jevů, pro celé území platí ale na vítr. Ten bude foukat od noci na zítra, sledovat budeme situaci ONLINE již dnes! Jaké jsou příčiny, pro které kraje jaký nebezpečný jev platí?

Příčina:
Hluboká tlaková níže zvaná "Andrea" postoupí během dnešního dne od Islandu směrem nad Britské ostrovy a začne postupně ovlivňovat počasí v Evropě střední. Poté bude putovat k severovýchodu až severu dle předpovědi po jižní a JV straně Skandinávie a poté zamíří více na sever a přestane již mít vliv na počasí v Evropě střední. Mezi ní a tlakovou výší se středem u Španělska se bude vyrovnávat tlakový rozdíl - tím pádem bude zesilovat vítr. Níže přinese i srážky, na horách vydatné a sněhové.

Synomapa

Obrázek: wetterpate.de


Na jevy:
Silný vítr, (1) velmi silný vítr, (2) extrémně silný vítr, (3) sněhové jazyky, (1) závěje, (2) nová sněhová pokrývka (1)

Platnost: Od 5.1.2012 00h do odvolání! (pro sněhové jazyky a závěje) jinak do 6.1.2012 00h

Pro kraje: Celá ČR s tím, že extrémně silný vítr platí pro Ústecký kraj, sněhové jazyky neplatí pro Prahu, ST kraj. Závěje též neplatí pro Prahu, ST a také pro VY a JM. Nová sněhová pokrývka neplatí pro Prahu a ST.

Nebezpečí: 3 - extrémní stupeň (Ústecko)

Hodnoty: V silném západním proudění postoupí ve čtvrtek do ČR studená fronta spojená s hlubokou níží. Srážkové úhrny od 500m se budou pohybovat od 10 do 50cm nového sněhu. V ostatních polohách se čeká déšť. Nárazy větru dosáhnou 70 až 110km/h, na hřebenech ho 130km/h. Nad 600m se budou tvořit sněhové jazyky a závěje.

Doporučení ČHMÚ:
  • Zajistit okna, dveÅ™e, jeřáby a vÅ¡e, co by mohlo vlivem vÄ›tru odlétnout či se uvolnit
  • Sledovat informace o počasí, dopravní informace a jet i chodit opatrnÄ›, nechodit do lesů a do blízkosti stožárů vysokého napÄ›tí
  • PÅ™i cestách do vyšších poloh mít zimní výbavu a to i nářadí na případné vyproÅ¡Å¥ování
  • Na horách není radno se vydávat na túry hlavnÄ› na hÅ™ebeny hor, dbát pokynů horské služby

Zdroje: http://pocasi.chmi.cz, dále wetterpate.de a wetterzentrale.de

MA 4.1.2012 11:19

Komentáře
#1 | lidaer dne 16.05.2012 05:30
commemorate either instances.This specific presented increase on the ever more popular collaboration marriage as well as party.You absolutely may merge your engagement bath as well as a baby shower celebration, it normally takes a few finesse in order to them back effectively.It is hard so that you can normalize a couple of activities in a gathering, and the likelihood is that a person requires center point.Almost predictably, it can be the baby bathtub this gets a lot more awareness compared to the wedding area of the bath.If you are the variety of the mix shower area, affordable evening dress make certain that the character of your special occasion you can see within the wedding invitations cheap wedding dresses strapless wedding dress a-line wedding dress .You might generate such as, "Please come along at social gathering honoring Misty Brown lightly.This can be a bridesmaid bath and a party!", etc.I do not always highly recommend which includes pc registry info within an request, however in it, it is a good idea. Bridesmaid Dresses Having said that cheap wedding dress , that you are guaranteed to have sufficient baffled guests wanting to know what things to get
#2 | lidaer dne 24.05.2012 13:58
warm.The truly extremely greatest summer time wedding gowns are manufactured of supplies which are successfully suited to summer season weather conditions.If the weather is most most likely to be warm maternity prom dresses , you don;t want to be weighed down with big amounts of fabric.Really feel about this whenever you; informal wedding dresses re choosing the gown having a prolonged train or with hefty gathering maternity party dresses . short red dresses Take a look at to stick with 1 factor that; dresses for a wedding guest s fairly slim fitting, but which will not cling to you or make you encounter extremely scorching.Avert extremely hefty textured components orange bridesmaid dresses , or supplies that weigh a great deal. These may be tough to have close to on a warm day, and you might discover your self wishing you had opted for 1 factor lighter in excess weight.1 specific a great deal much more factor to think about into consideration when it arrives to summer wedding ceremony
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

Heslo



Zapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 2
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.18 sekund 1,833,579 návštěv