30.11.2022 15:40
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Výrazná studená fronta 4.-5.12.2011 - shrnutí
Shrnutí extrémů počasíPodrobný rozbor situace, průběhu počasí a jeho následků z hlediska hydrologie

Jednotlivé frontální vlny spojené s tlakovou níží postupovaly v SZ proudění přes ČR. Nejprve přinášely srážky především do horských oblastí a to hlavně na návětrné strany, to je v silných prouděních běžné. Další frontální vlny postupovaly v neděli večer a v noci na pondělí přes ČR a přinášely celkově vydatné srážky. Další srážky přibyly do Krkonoš a Jeseníků či Orlických hor, ale také v nočních hodinách i do západních Čech a na Šumavu, i když se původně předpokládalo, že na Šumavě spadne srážek o něco více.
Bohužel na jižní Moravě a na JV Moravě, i přes čekání na srážky, se obyvatelé výraznějších úhrnů nedočkali. Spadlo tam většinou zanedbatelné množství srážek - viz mapka.


Nyní se podíváme na to, kde kolik srážek v ČR spadlo
:
Srážky 4.12.2011 10h až 5.12.2011 10h
Zdroj: ČHMÚ

>> Na mapce vidíme, že ani do některých míst jižních Čech se moc srážek nedostalo, nejméně pršelo na jižní a JV Moravě a do Slezska se zrovna moc srážek také nedostalo.

Včera se odpoledne v SZ proudění před frontou (před sledovanou výraznou frontální vlnou) objevily i silnější přeháňky, které mohly být místy doprovázeny poryvy větru a prudším deštěm. Radar s detekcí buněk dokonce i buňku zaznamenal, blesky v ní ale podle detekce blesků nebyly. Nicméně je potvrzeno od některých obyvatel, že zahřmění slyšet bylo. Nám to na Facebookovské zdi potvrdil fanoušek z Mělníka.

Následky srážek byly tam, kde spadlo výraznější množství srážek, nicméně pozitivní. Velmi dlouho výrazněji nezapršelo nejen v Krkonoších, ale i v Jeseníkách. Teploty byly do 1000m nadnulové, proto většina srážek ze všech frontálních vln od 4.12.2011 do dnešního rána, byla ve formě deště nebo maximálně srážek smíšených. Bohužel sucho trápí ale nejdéle Moravu a Slezsko, kde opět spadlo srážek vzhledem k deficitu extrémně málo, sucho jako takové nepanuje nikde v ČR, nicméně nedostatek srážek, což je možné sledovat i na tocích, panuje stále na jižní Moravě a částečně ve Slezsku.

PRAHA
V Praze se objevil výraznější déšť až v neděli v podvečer, kdy trval s mírnou intenzitou až do první poloviny noci, kdy zeslábl a poté na další frontální vlně opět zesílil a s ním i vítr, který foukal čerstvý i s nárazy. Srážkové úhrny se zde na naší stanici zastavily na 6.4mm/24h. Předchozí úhrny byly spíše zanedbatelné, tedy podobné jako na jihu Moravy.


Srážkové úhrny na měrných stanicích v Povodí Labe:
  • Orlické Záhoří (Divoká Orlice) 60,9mm/24h
  • Labská (Labe) 54,6mm/24h
  • Vlčice (Úpa) 45,7mm/24h
  • PlánÄ› (Labe) 41,1mm/24h
  • Bakov (Jizera) 40,8mm/24h
  • MedvÄ›dín (Jizera) 40,6mm/24h

Další extrémní srážky byly zaznamenány v Povodí Ohře, tedy na západě Čech, kde se zastavily na srážkoměrných stanicích do 40,2mm/24h.

Nárust hladin byl někde i extrémní, ale vzhledem k velkému deficitu vody v potocích a horských řekách, to je velmi vítané a žádné nebezpečí samozřejmě nehrozilo a nehrozí.

Zdroje dat: ČHMÚ, www.pla.cz, www.poh.cz

Komentáře
#1 | aiyanjun dne 13.04.2012 10:27
Through online browsing, you can find lots of companies that offer fabulous range of replica watches uk winders at the best rates. Many sell rolex watch winders are also available in quality wood, metal, leather and other material. Additionally it also looks like jewellery display boxes that protect the Replica Breitling Watches uk and make a perfect showcase for self-winding replica tag heuer watches uk.replica handbags
#2 | lidaer dne 16.05.2012 05:21
ball gowns evening dress attire to use at both situations semi-formal and also casual.The colour tone of your costume may have a major role hinging when the gathering is usually throughout the afternoon or perhaps day .Look for a light strengthen regarding costume throughout the day occasion bash along with a more dark color intended for evening.Attire good situation departs good impact on others. prom dresses 2012 The item says about your own great dressing up impression. cheap wedding dress Cocktail gowns or even mixture garments are generally just about related with the exception of mixture attire screen the faster time-span even though beverage clothes usually are prolonged time-span totally as a result of the land.Typically, cocktail outfits are employed throughout night time capabilities cheap wedding dress . ball gowns evening dresses These types of clothes are likely to be regarded as advanced, traditional and also expensive inside design that involves a consent as well as admiration by other folks.Nonetheless, the most famous tropical drink clothes usually are man made fiber informal wedding dresses , silk as well as chiffon.Tony morrison Containers Model:
#3 | lidaer dne 24.05.2012 13:47
Replica Omega Watches that come with inexpensive costs.They womens evening dresses long prom dresses ;ll make you seem charming and fashionable.And all of them come with inexpensive costs.They; re ideal timepieces forThe time that youe been waiting around for all throughout your freshman and sophomore year is eventually here: prom.Youe saved your allowance or saturday and sunday occupation capital for months to be able to invest in a wonderful prom dress.You need a dress that stands out short black dress , that shows off your trend perception, but nearly all of all, you need a dress which makes you search amazing! All overall body styles are distinctive, and itokaylow cost Prom Dresses uk to acknowledge that a gown that appears excellent in your buddy might not glance excellent on you, and vice versa pink flower girl dresses . ladies evening dresses To be able to look for a dress that appears wonderful on you red wedding dresses ?not just about
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 4
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.17 sekund 1,820,198 návštěv