30.11.2022 15:58
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Ovzduší se přechodně zlepšilo
OvzdušíHlavně MS kraj si oddychl od velmi špatné kvality ovzduší. I když inverzní ráz počasí nekončí, zatím jsou koncentrace prachu v ČR o hodně nižší než tomu bylo v první půlce týdne.

Špatné ovzduší se ale přesunulo spíše na SZ Čech. Lépe řečeno na Mostecko, Litoměřicko a také na Mladoboleslavsko. Nejlepší kvalita ovzduší nepanuje ani na Brněnsku a v Praze.

Sice není potěšující zpráva, že ovzduší je v ČR aktuálně na stupni č. 5 maximálně, ale i tak se při smogové situaci vyskytovalo několik 6. stupňů, limity byly často i velmi překročeny.

Nejlepší ovzduší je z aktuálního měření co se týče městských lokalit v Č. Budějovicích a Plzni. Naopak nejhorší v Ústí nad Labem, Věřňovicích, Litoměřicích nebo na Kladně.

Zdroj: ISKO ČHMÚ

MA 19.11.2011 19:35
Komentáře
#1 | lidaer dne 16.05.2012 05:19
Spots will probably darken over time.After these kinds of staining currently have discolored it is extremely difficult to take them off from a bridal gown.Wedding attire nowadays are very sophisticated into their design with some other clleular layers of various elements for instance ribbons, engagement silk as well as taffeta, silk cotton stiffeners, in addition to boning.Each one materials could reply otherwise to help tinting along with spot removal Quinceanera Dresses . vintage wedding dress It is sensible not to aim to retail store the wedding wedding gown long term in the home without the right getting ready and care. wedding dresess 2012 inexpensive wedding dress A relationship apparel might be put inside a cabinet. column wedding dress However although you may work with a cushioned hook clothes may fully stretch at the shoulders along with bodice . bride gowns Plank trunks, although a traditional technique of safe-keeping can certainly be destroying to your gown.The particular planks real wood is especially acid and gives down un wanted gas this represent a catalyst inside the damage from the wedding outfit material.Boxing an outfit within unbuffered
#2 | lidaer dne 24.05.2012 13:44
Cartier watches erstwhile each and every couple of months, you are able to be death assured that he is utilizing Navigator replica watches. short black dresses white prom dress Yes, not honorable the executive wears these watches summer wedding dresses .Now 1 may also opportunity bosses act these Navigator replica watches too, and why not? No one can sight the disagreement in between the genuine watches and also the Cartier replica watches. You will find two factors why individuals weary watches and you will find two issues that they obligation from watches.The watch moldiness direct off their honorable call and it ought to also assistance them with straight clip.Cartier replica watches does each of them and surprises its emptor with its costs girls bridesmaid dresses . navy blue bridesmaid dresses There; cheap prom dresses s no uncertainness that using the passageway of period 1 faculty see a lot and statesman executives and their bosses feat in for these Navigator replica watches.You will find a superior handful
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.16 sekund 1,820,217 návštěv