27.01.2023 01:36
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni

Počasí - cesty za poznáním
Kniha - celý název: Počasí - cesty za poznáním
Základní kapitoly: Zemská atmosféra, Srážky, Meteorologie, Klimatická pásma, Životní prostředí

Vydala: Fotuna print (CZ) a hlavní vydavatel je QA International, překlad: Luděk Skok
Autor/vydavatel: Jacques Fortin a kolektiv
Rok vydání: 2003, vydání první

Náhled: (velký obrázek dole)
Počasí - cesty za poznáním

Podrobný popis - co Vám kniha přinese, jaké informace Vám předá po přečtení:
Kniha Vás nejprve seznámí se základními pojmy atmosféry, tlaku, vzduchových hmot a jaké větry převládají na Zemi, dále se dozvíte něco o tornádech a jejich síle. Velmi zajímavé bude jistě počtení právě o tornádech a tornádových alejích.
V druhé kapitole se kniha věnuje cyklonům, bouřkách, což bude mimo jiné také velmi zajímavé počtení, co je to bouřka, jaké typy blesků rozeznáváme, dále Vás kniha seznámí s tím, jak a kdy vzniká duha, rosa a mlha. V další části této kapitoly se nevyhnete studiu srážek, jak vznikají a kdy, jaké formy srážek se v počasí rozeznávají. Velká a zajímavá podkapitola této kapitoly jsou oblaky a jejich klasifikace, tedy rozdělení jinými slovy, jak mraky vznikají a rozpadají se a proč. Co je to vlhkost vzduchu a jakou roli hraje společně s teplotou vzuduchu na vznik oblaků či jejich rozpad.
Třetí kapitola se věnuje čistě meteorologii, popisuje měříčí přístroje, tedy vybavení meteostanice. Jak se měří teplota. Dále popisuje k čemu souží meteorologické balony a družice či radary - velmi cenná zařízení, kterým jsou meteorologové více než vděční. Na závěr povídání o meteorologii se dovíte také co jsou to meteorologické mapy a jak číst meteomapy, tedy vysvětlení všech symbolů, které se na nich pro co nejstručnější vyjádření daného jevu používají - aby se v nich meteorologové vyznaly. Takže se dovíte například jak se značí teplá a studená fronta, různé druhy oblačnosti a také srážek.
Čtvrtá kapitola se věnuje pro změnu čistě klimatologii a to klimatickým pásmům na Zemi, vysvětluje systém pásem, počasí a pro jeké živočichny popř. rostliny je možný v daném pásmu život. Dále vysvtluje proč se střídají 4 roční období a co to jsou jevy El Niňo a La Niňa, proč se střídají a jejich důsledky a tedy vliv na klima a počasí.
Poslední, tedy pátá kapitola knihy Počasí se věnuje životnímu prostředí a je velmi rozsáhlá. Podkapitoly se zabývají mimo jiné ekosystémy, koloběhem vody v přírodě, koloběhem kyslíku, skleníkovým efektem, globálním oteplováním znečišťováním atmosfémy, ovzdušů a půdy či vody, dále odpady a jejich recyklací, separací a mnoha dalšími problémy dnešní doby.

>>> Tuto knihu vřele doporučujeme, protože tato cesta vede skutečně za poznáním mnoha pojmů a věcí, které jsou velmi zajímavé a v dnešním světe důležité. Takže si najde to nejlepší počtení z nejlepšího snad každý, kdo má vztah k počasí, klimatu či přírodě.

Doporučovaná cena v dnešní době je: 149,- Kč (nezaručíme tuto cenu, že bude stejná ve všech prodejnách či přes internet/e-shop - dříve byla kniha samozřejmě dražší)
Počet stran: 128 (obsah, rejstřík aj. započítány)
Počasí - cesty za poznáním
Jakékoliv dotazy uvítáme zde - např. v shoutboxu, nebo ještě lépe zde pod článkem nebo v diskuzním fóru, kde kniha je představena také v tématu knižní publikace a nebo se můžete ptát na FB stránce. Mimo tyto možnosti je Vám k dispozici i e-mail: meteoaktuality@seznam.cz. Máte výběr, ptejte se, pokud tu nějaká informace chybí.

MA 12.10.2011 11:25
Komentáře
Zatím nikdo nekomentoval. Buďte první kdo vloží svůj komentář.
Přidat komentář
Pro přidání komentáře musíte být přihlášený.
Hodnocení
Hodnotit mohou pouze přihlášení uživatelé.

Prosím přihlaště se pro možnost hodnocení.

Zatím nikdo nehodnotil.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.16 sekund 1,833,143 návštěv