27.01.2023 02:08
Navigace
· Domů
· ÄŒlánky
· Odkazy
· Novinky
· Srážky
· Výstrahy
· YoWindow
· Videogalerie
· Stav blesků
· Diskuzní fórum
· Webové kamery
· Kontaktujte nás
· Galerie fotek
· Vyhledávání
· Aktuální teplota v ÄŒR
· Detekce blesků NÄ›mecko
· Pec pod Sněžkou online
· Aktuální teplota na Sněžce
Poslední články
· Výhled z 23.7.2017
· Teplotní rozdí...
· Bude teplo, občas...
· Rekordy 30.6.2012
· ÄŒervenec bude tep...
Radary ČHMÚ

MSG animace
Posledni foto
Anketa
Zatím nejsou žádné ankety.
Hodnocení webu
Celkové hodnocení webu:


26 členové hodnotili.
57 členové nehodnotili.

Pro hodnocení webu musíte být přihlášeni
Články: Historie - významné události
Loni (2010) bylo 10. června až 33°C
Tropy máme sice letos na chvíli za sebou, ale loni byly teploty na některých místech na hodnotách vyšších než 30°C!

Loni intenzivně sněžilo
Připoměňme si loňský přelom listopadu a prosince, kdy vypukla zima naplno a to nejen v horských oblastech, ale i v nížinách. Sněžení při záporných teplotách po celý den si pamatujeme hlavně z prvního prosince 2010.

Loni padaly rekordy v nížinách, letos na horách
Loňský listopad byl pěkný, slunečný a také nadprůměrně teplý - až na jeho úplný závěr. Letos je zcela zatím inverzní a smogový. Rozdíly si probereme v článku.

Loni slunečno, předloni silné bouře
Pokud se podíváme na počasí koncem června (vezmene období od 21. do 30.6.) v uplynulých letech, tak zjistíme následující: rok 2010 slunečné a pravé letní počasí, rok 2009 denní chod oblačnost a zejméně v průběhu dne bouřky a to i silné, hlavně na východě země. Rok 2008 se pak trochu podobá letošnímu rázu počasí, vládlo tedy proměnlivější počasí.

Níže "Emma" před 4 lety
Tlaková níže "Emma" přinesla dost extrémů v počasí do ČR, pojďme zavzpomínat.

Níže "Kyrill" před 5 lety - vzpomínkové shrnutí
Dnes je to přesně pět let od přechodu výrazné tlakové níže zvané "Kyrill", která se přeháněla přes ČR a zanechala zde spoušť, podívejme se na některé údaje a průběh počasí při přechodu níže.

Počasí 2. listopadu - jak bylo
Náhled do nedávné historie z hlediska "dušiček", tedy 2. listopadu. Podíváme se, zda počasí bylo skutečně pravé podzimní, aneb "dušičkové" jak se také často říkává. Počasí 2.11.2004-2010 + předpověď pro srovnání na letošní 2. listopad.

Počasí 21.června v uplynulých letech
Jaké počasí panovalo na počátku léta v letech 2007-2010? Na to se podíváme v tomto článku.

Počasí na svátek 28. října
Jaké počasí bylo v uplynulých letech na státní svátek 28. října, který letos připadá na pátk a produžuje nám tak víkend, jaké počasí se čeká oproti uplynulých rokům letos.

Rekordy z Klementina 1.-5. září - zajímavosti
Kdy byl počátek září v Praze horké či naopak, kdy byla ráno opravdu zima?

Souhrn mrazů - první polovina února
Silné až velmi silné mrazy jsou minulostí, souhrn průběhu počasí hlavně v první dekádě února 2012 najdete v tomto článku plus fotografie a videa z terénu.

Svatý Martin letos na bílém koni nepřijede
Jedenáctý listopad patří mezi dny, kdy sv. Martin přináší první sníh i do nížin. Říká se, přijede na bílém koni. Nestává se tak ale samozřejmě vždy, spíše výjimečně v uplynulých letech. Jaké jsou předpovědi pro 11. listopad 2011 a také jaký byl 11. listopad z let 2004-2010 na to se podíváme v článku.

Teplo a jarní bouřky v březnu 2010
Pokud již nevzpomínáte na březnové nejprve zimní a po výrazném oteplení již jarní bouřky v roce 2010 a poté ochlazení s návratem k běžným teplotám, tak Vám snad paměť oživí právě tento článek.

V lednu 2010 vydatně sněžilo
Připomeňme si přechod tlakové níže "Daisy", která přinesla do ČR "přívaly" sněhu nejen do horských oblastí a poté zavládla pravá zimní atmosféra. Vzpomínáte?

V roce 2006 byly tropy a bouřky
Pokud Vám schází teploty nad 30°C, vraťme se do roku 2006, kdy byly touto dobou teploty okolo 30°C. Podíváme se krátce na rok 2007, bylo podobně.

V roce 2007, 2008 a 2010 sněžilo, jindy padaly rekordy
Počasí v poslední dekádě listopadu bylo velmi rozmanité co se týče uplynulých let. Proto si pojďme porovnat jaké vládlo počasí v období 21. až 30.11. ve vybraných letech s porovnáním s letošním průběhem počasí.

V roce 2009 přišla přechodná zima
Vzpomínka na vpád zimy a vydatné sněžení hlavně na východě ČR v tomto článku. Velmi nečekaný příchod zimy v říjnu, kdy ještě bylo téměř všechno listí na stromech. Tabulka vývoje teplot v Praze a popis počasí.

Vrátí se léto a s ním bouřky
Počasí uplynulých dnech bylo škaredé, tak akorát n práci. Vydatné deště rozbouřily řeky na JZ Čech a poté i na severu a SV ČR. Nyní se počasí již vrátí k červencovým teplotám a také se zvyšujícími se teplotami přijdou bouřky.

Vydatné deště a povodně 26.-28.9.2010
Vraťme se v historii o rok zpět a připomeňme si povodně, které po druhé vyhnaly obyvatelé severu Čech ze svých domů a opět jim zničily práci, kterou stačily již po srpnové povodni udělat.

Vytrvalé deště 6. - 8.8.2010
Shrnutí významného počasí ve dnech 6. až 8. srpna 2010, kdy ČR ovlivňovala zvlněná fronta a přinášela trvalé a vydatné srážky, nejvíce jich spadlo na severu ČR, kde vznikly povodně.
Přihlášení
Jméno

HesloZapomněli jste heslo?
Pro zaslání nového
Klikněte sem.
Kdo je on-line
· Hosté on-line: 1
· Členové on-line: 0


· Registrovaní členové: 83
· Nejnovější člen: dako77
Shoutbox
Pro přidání zprávy do shoutboxu, musíte být přihlášeni.

Žádné zprávy.
Návštěvnost
TOPlist
Vygenerované za: 0.13 sekund 1,833,186 návštěv