Jak bude 6.6.2012 v noci při přechodu Venuše přes sluneční kotouč?
Přidal/a METEO AKTUALITY dne 04.06.2012 10:20
Mnoho lidí, co se chystají pozorovat či i fotografovat tuto významnou událost, která v následujících více než 100 letech nenastane, bude určitě zajímat, zda počasí dovolí nám ze zemského povrchu pozorovat tento jev a bude jasno nebo alespoň minimum oblačnosti a zda se na brzké ranní cesty, kdy událost vypukne, bude třeba i tepleji obléci.

Počasí na noc 5.6. až 6.6.2012 (22h až 08h) * Výjimečně i na ráno dne 6.6.2012.

Současná předpověď - ze 4.6.2012 00UTC: Večer bude nad většinou území mezi okluzními frontami díky hřebeni tlakové výše malá oblačnost až polojasno, hřeben bude ale přechodný, jak se můžete dočíst v článku s předpovědí počasí do čtvrtka, tak počasí bude celkově tento týden proměnlivé a ve středu se bude už pomalu chystat další okludující frontální vlna, ale to by v inkriminovanou dobu mělo být ještě na Moravě a ve Slezsku jasno, případně malá oblačnost, v Čechách už polojasno až oblačno, ale nad ránem bude od západu přibývat i nadále oblačnosti. Na východě by měla noc vydržet polojasná, místy oblačná. V Čechách bude ale během noci zataženo a to hlavně na západě. Bude se jednat zpočátku hlavně o vysokou, postupně o střední oblačnost. Přes tu může být určitě světlo patrné, do té doby než zhoustne natolik, že už přes ní světlo neprostoupí.

Teploty: Nejnižší budou zřejmě kolem půlnoci či po půlnoci a nejchladněji bude na východě území, kde vyjasnění vydrží nejdéle. Minima klesnou na 7 až 3°C, při přibývání oblačnosti se pokles teplot zastaví nebo může teplota i stoupat.

Kdy začne přibývat oblačnost je ještě přeci jen nejisté, bude to mít vliv jak na pozorování úkazu, tak na vývoj teploty. Vítr by se měl na noc utišit, ten bránit teplotám v poklesu nebude.

TIP: Odkazy jsou v celé novince po kliknutí na "Přečíst vše", aneb co se může hodit.

Zdroje dat: ČHMÚ/Aladin, Wetterzentrale.de

MA 4.6.2012 10:20
Novinka
> Astro.cz - oficielní stránky společnosti
> ČHMÚ - předpovědi počasí
> ČHMÚ - model Aladin
> Sat24.com - oblačnost
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat