Průtok vody na řekách již brzdí led
Přidal/a METEO AKTUALITY dne 01.02.2012 14:35
Ani v dalších dnech tomu nebude jinak - mrazy zesílí. Hydrologická předpověď také zní jasně - více ledu v řekách a přechodně se mohou objevit i místa, kde led zamezí průtoku vody tak, že vodní stav se zvýší až na úroveň SPA. Velmi silné mrazy budou podporovat vznik ledu v nočních hodinách podle dnešních předpovědí nejen v dalších 6 dnech, ale i nadále.

Seznam míst k dnešnímu dni, kde panují ledové jevy a nebo kde již platí 1.SPA či hladina řek je ovlivněna ledem, ale zatím nestoupá je v článku v sekci hydrologie - povodně. Odkaz přinášíme zde přímý: Ledové jevy na řekách - stav k 1.2.2012 14h.

Ledové beriéry z ledových ker případně dalších nečistot (přídoních a bohužel v některých případech i nepřírodních) se mohou na některých místech objevit a zcela ucpat koryto toku. Pak je nutný zásah hasičů a těžké techniky, případně i pyrotechniky. Takové situace mohou v dalších hodinách či dnech nastat. Horské řeky jsou zamrzlé hlavně na severu a SV ČR již delší dobu.

>> Situaci budeme sledovat a další informace podávat jednak formou článků v sekci HYDROLOGI - POVODNĚ a nebo od dnešního večera v online sledování velmi silných mrazů a jejich následků, což jsou i ledové jevy.

Odkazy v celé novince!

MA 1.2.2012 14:34
Novinka
Může se hodit při této situaci:
Teploty v ÄŒR
Výstrahy ČHMÚ
Hlásná a předpovědní povodňová služba ČHMÚ (HPPS)
Povodí Labe a vodní stavy (www.pla.cz, po překliknutí i stavy z dalších povodí)