Co zde najdete nového?
Přidal/a METEO AKTUALITY dne 11.11.2011 18:27
Během posledních několika týdnů zde došlo k jistým změnám, resp. k přidání nových informací či informačních celků v podobě kategorií. Tyto změny nemusí být na první pohled jistě vidět, proto Vám je zde vypíšeme, abyste třeba nepřišly o nové informace.

Novinky i články se pod patřičnými kategoriemi ukládají samozřejmě, takže je lze zobrazit vždy.

1. Katelogie články

>> Více po kliknutí na tuto novinku

2. Kategorie odkazy

>> Více opět v po kliknutí na tuto novinku

3. Kategorie fotogalerie

>> Více opět po kliknutí na celou novinku

A co se novinek na hlavní stránce týče, tam budou změny také. Těšit se můžete na nové kategorie a to sněžení a kalamity, mráz a podobné. Nově také sledujeme extrémní počasí online. To může být také zapomenutá změna, i když už je starší - ale nyní je počasí dlouhodobě klidné a nevyžaduje extrémní pozornost.

Děkujeme za spolupráci a zájem, proto je a i nadále bude web tvořen!

Máte-li něco na srdci, chcete se zeptat na něco opočasí nebo o webu či navrhnout něco, pište prosíme na meteoaktuality@seznam.cz

BLIŽŠÍ VYSVĚTLENÍ, CO OBSAHUJÍ KATEGORIE ČI CO BUDOU OBSAHOVAT NAJDETE PŘI ZOBRAZENÍ CELÉ NOVINKY - DĚKUJEME!

 

Váš tým MA 11.11.2011 18:27


Novinka

Dodatek k článkům:

Knižní publikace - představujeme námi doporučované odborné knižní publikace o počasí, meteorologii případně podobné a uvádíme jejich recenze s náhledy.

Popis meteomodelů - připravujeme popis předpovědních meteorologických modelů a jejich hodnocení úspěšnosti předpovědí a odkazy na zobrazení jejich výstupů.

Pořady o počasí - představíme pořady týkající se problematiky počasí a meteorologie, hydrologie či přírody. Kde se vysílají či vysílaly, o čem přesně pojednával a kde případně najdete archiv odvysílaných dílů.

Zajímavé weby a blogy o počasí - představíme amatérské weby o počasí, které provozují pozorovatelé a zájemci o počasí. Věřte, že je jich spousta a je co představovat. Bude to na bázi představení webu a co na něm najdete, případně se bude jednat i o představení jeho administrátora či administrátory.

Dodatek k odkazům:

Meteo stránky - zde najdete všechny možné odkazy na meteorologické služby, instituce (u nás ČHMÚ) v Evropě a i ve světě plus další meteorologické stránky, zabývající se nejen předpovědí počasí.

Radarové, družicové snímky a detekce blesků - zde najdete přímé odkazy na tyto snímky z celé Evropy.

Předpovědní modely - zde najdete taktéž přímé odkazy na meteorologické modely pro předpověď počasí a klimatu, které jsou běžně dostupné - většinou zcela volně.

Zajímavé weby a blogy - odkazy na zajímavé weby zabývající se počasí a vším, co s ním souvisí. O těchto webech, které doporučujeme najdete také v článcích postupně informace - budou představeny.

Webové kamery - přímé odkazy na webové kamery z horských oblastí, pláží a dalších oblíbených destiancí v ČR, Evropě a i ve Světě. Podle toho, kterou podkategorii webových kamer zvolíte. Připravujeme hlavně další odkazy na kamery ve světě a také v Evropě. Stále budou přibývat!!

Dodatek k fotogalerii:

Album porovnávací - slouží k porovnávání rozdílů v krajině či počasí. Krajina jarní versus krajina letní a zimní. Nebo počasí deštivé, versus počasí jasné. A podobné konstrasty.

Album meteostanice - toto album zahrnuje a hlavně bude zahrnovat fotografie z meteostanic a pracovišť například ČHMÚ.

Album vodní toky a díla - fotografie vodních děl, jezů, nádrží, rybníků a vodních toků - řek, potoků v ČR. Spojeno s kategorií článků hydrologie - vodní díla, toky - připravujeme!

Ostatní alba není nutné popisovat podrobně, přímo u alb v galerii fotek je popis také uveden.